Niemiecki mistrz olimpijski skazany. Obrzydliwe zarzuty

67-letni Gregor Braun, dwukrotny mistrz olimpijski został skazany za wykorzystywanie seksualne dziecka. Miał to robić z 35-letnią partnerką, która okazała się być matką dziewczynki.

MM
Gregor Braun Getty Images / Günter Peters/ullstein bild / Na zdjęciu: Gregor Braun.
W czwartek sąd okręgowy w Tybindze (południowo-zachodnia część Niemiec) wydał oświadczenie w którym poinformował, że 67-letni Gregor Braun został skazany na 33 miesiące pozbawienia wolności za wykorzystywanie seksualne dziewczynki.

Ponadto dwukrotny mistrz olimpijski z Montrealu nakłaniał 35-letnią matkę dziewczynki do produkcji zdjęć i filmów przedstawiających wykorzystywanie nieletniej oraz do randek seksualnych. Wszystko zaczęło się, gdy dziecko miało zaledwie sześć lat. Jak informuje portal rtl.de matka dziewczynki także usłyszała wyrok - 3 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw w 2021 roku, gdy ofiara poinformowała policję o przestępstwie. Córka 35-latki uciekła z domu i przedstawiła wersję zdarzeń. Cały horror miał mieć miejsce między wrześniem 2013 roku, a marcem 2018.

Gregor Braun to były niemiecki kolarz torowy i szosowy. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 1976 roku w Montrealu zdobył dwa złote medale - indywidualny oraz drużynowy na dochodzenie. Ponadto jest trzykrotnym mistrzem świata w kolarstwie torowym.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×