Inauguracja Vuelta a Espana w deszczu i ciemności. Tak zareagowali zwycięzcy

W pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana doszło do jazdy drużynowej na czas. Ekipy rywalizowały w deszczu i ciemnościach, a najlepiej w tych warunkach odnalazł się zespół DSM-Firmenich. Kamery nagrały, jak zareagowali na triumf.

Jakub Fordon
finisz Soudal Quick-Step, w ramce radość DSM-Firmenich Twitter / Eurosport France / Na zdjęciu: finisz Soudal Quick-Step, w ramce radość DSM-Firmenich
Na sobotę, 26 sierpnia zaplanowano pierwszy etap ostatniego kolarskiego Wielkiego Touru w tym sezonie. Po Giro d'Italia i Tour de France przyszła pora na Vuelta a Espana. W pierwszym dniu odbyła się jazda drużynowa na czas.

Do etapu przystąpiły 22 zespoły, które przejechały 15 kilometrów po ulicach Barcelony. Trasa sama w sobie nie należała do najłatwiejszych, a gdyby tego było mało, rywalizacje utrudniały warunki pogodowe, a mianowicie deszcz.

Szeroko komentowana jest jednak godzina rozpoczęcia zmagań, a mianowicie 18:55. To wówczas pierwsza drużyna pojawiła się na trasie. Spowodowało to, że ostatnia ekipa ruszyła dopiero o 20:19. A z uwagi na wyżej wspomniane warunki pogodowe ciemność przyszła szybciej niż się spodziewano. Wystarczy powiedzieć, że ostatni drużyna Soudal Quick-Step finiszowała już w ciemności.

W zespole tym startuje obrońca tytułu Remco Evenepoel. Belg nie ukrywał swojej złości z uwagi na warunki, w jakich przyszło mu rywalizować. Szczególnie, że ekipa ta dojechała do mety z 6 sekundową stratą do zwycięzców, co dało im 4. miejsce.

Najlepszy okazał się zespół DSM-Firmenich, który wybuchł radością po tym, jak na mecie pojawili się Evenepoel i spółka. Tym samym liderem wyścigu został kolarz z tej ekipy, a mianowicie Włoch Enzo Milesi.

Jeżeli chodzi o końcową kolejność, to podium uzupełniły zespoły Movistar i EF Eduation-EasyPost. 6. lokata przypadła Bahrain-Victorious, której barw broni Kamil Gradek. Ostatnie miejsce zajęła Arkea Samsic w składzie z Łukaszem Owsianem.

Odległą pozycję zajął zespół mający w swoich szeregów kandydatów do zwycięstwa w Vuelcie, czyli Primoza Roglica i Jonasa Vingegaarda. Mowa o drużynie Jumbo-Visma, która ukończył zmagania na 11. miejscu.

Przeczytaj także:
"Jest takim dzieckiem Tour de Pologne..." Czesław Lang przed startem Vuelta a Espana