Diagnoza jak wyrok. Czy słynny kolarz zdoła wystartować w Giro d'Italia?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nico Vereecken / Na zdjęciu: Wout Van Aert
Getty Images / Nico Vereecken / Na zdjęciu: Wout Van Aert
zdjęcie autora artykułu

Znany belgijski kolarz Wout Van Aert doznał licznych złamań w wyniku wypadku podczas klasyku Dwars door Vlaanderen. Kontuzja wyklucza go z udziału w najbliższych jednodniówkach. Belg zrobi jednak wszystko, by móc wystąpić w majowym Giro d'Italia.

W tym artykule dowiesz się o:

Do fatalnej kraksy doszło na 67 kilometrów przed metą belgijskiego klasyku Dwars door Vlaanderen, który dla wielu kolarzy jest przetarciem przed niedzielnym Wyścigiem dookoła Flandrii. Kolarze zjeżdżali w kierunku Kanariebergu, kiedy to Wout van Aert zahaczył o koło swojego zespołowego kolegi Tiesja Benoota, co doprowadziło do wypadku. Spośród zawodników, którzy brali udział w zdarzeniu Van Aert ucierpiał najmocniej. Skalę obrażeń najlepiej obrazował widok opuchniętych pleców kolarza oraz rozdartej na asfalcie koszulki zespołu Visma Lease a Bike (więcej).

Lider holenderskiej ekipy doznał złamania obojczyka, kilku żeber oraz mostka. Obrażenia te uniemożliwiają występ Van Aertowi w dwóch słynnych brukowanych klasykach, tj. Wyścigu dookoła Flandrii oraz Paris-Roubaix, do których przygotowywał się przez ostatnie miesiące. Kolejnym startem w kalendarzu wicemistrza olimpijskiego ma być występ w majowym Giro d'Italia. Z oficjalnego komunikatu zespołu Visma Lease a Bike wynika, że jego start we Włoszech nie jest jeszcze wykluczony.

"Nie jest jasne, kiedy Wout będzie w stanie wrócić na rower. Zadecydują o tym najbliższe tygodnie. Straci w ten sposób możliwość udziału we wiosennych klasykach. Jego udział w Giro d'Italia pozostaje niewiadomą. Decyzja w tej kwestii zostanie podjęta w najbliższych tygodniach na podstawie postępów w leczeniu".

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Zawodnik w czwartek przeszedł udaną operację. Planowany majowy start w Giro d'Italia ma być pierwszym występem Belga w tej imprezie. Dotychczas regularnie mogliśmy go oglądać na trasie Tour de France, gdzie na przestrzeni ostatnich sezonów imponował wszechstronnością i odnosił zwycięstwa etapowe zarówno na płaskich, jak i górskich etapach.

Na Giro d'Italia Wout Van Aert zamierza powalczyć o zwycięstwa etapowe oraz dobry wynik w klasyfikacji generalnej. Po rywalizacji we Włoszech będzie przygotowywał się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Jeśli jednak nie pojawi się na trasie Corsa Rosa, to być może oprze swoje przygotowania o występ w Tour de France.

Zobacz też: Rodzina na niego czekała, a on nie dojechał. Polak pokazał, dlaczego Kolarz zajadał się czekoladą, ale... wygranej mu to nie dało [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty