Tour de l'Avenir: Delaplace wygrał 2.etap, Kwiatkowski dziewiąty

Francuz Anthony Delaplace wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Tour del'Avenir o długości 150,5 km prowadzący z Saint-Amand-Montrond do Cusset. Dziewiąte miejsce zajął Michał Kwiatkowski, zawodnik amerykańskiej zawodowej grupy RadioShack.

Polska Agencja Prasowa

Liderem został Brytyjczyk Alex Dowsett, który przyjechał w peletonie ze stratą 8 s do zwycięzcy. Taki sam czas miał Kwiatkowski, który w klasyfikacji generalnej awansował na 16. pozycję.

Kwiatkowski koszulkę RadioShack założy w przyszłym roku. Kontrakt z amerykańską grupą podpisał 3 września, stając się siódmym (i najmłodszym) polskim kolarzem w elicie. Siedmioetapowy Tour de l'Avenir zakończy się w niedzielę.

W wyścigu startują młodzieżowe reprezentacje narodowe (do lat 23). W polskim zespole, prowadzonym przez Zbigniewa Piątka, jadą: Kwiatkowski, Adrian Honkisz, Paweł Poljański, Sylwester Janiszewski, Kamil Zieliński i Paweł Charucki. Dla biało-czerwonych jest to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającymi się 29 września mistrzostwami świata w Melbourne.

W środę etap z Saint-Pour do Col du B o długości 157 km.