Michał Kwiatkowski utrzymał prowadzenie

Michał Kwiatkowski utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour of Britain. Piąty etap ukończył na siódmej pozycji.

Piotr Ziemka

Michał Kwiatkowski czwarty raz zajął miejsce w czołowej dziesiątce etapu Tour of Britain 2014. Piąty etap liczył 177 kilometry. Rozpoczął się w Exmouth, a zakończył - w Exeter. Najlepiej spisał się Matthias Braendle. Austriak uzyskał osiem sekund przewagi nad dwoma kolejnymi zawodnikami oraz czternaście - nad peletonem.

29. lokatę zajął Michał Gołaś, a 37. - Sylwester Szmyd. Na 51. pozycji sklasyfikowany został Marcin Białobłocki. W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski nadal ma trzy sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem, którym jest Edoardo Zardini. Dylan Teuns i Nicolas Roche mają po 14 sekund straty do Polaka.

Kwiatkowski prowadzi też w klasyfikacji punktowej, w której wywalczył 48 "oczek". Drugi jest Ben Swift (45 punktów), a trzeci syn Erika Zabela - Rick.