Tomasz Kiendyś i Adrian Kurek zwycięzcami kolarskich MP w jeździe dwójkami

Tomasz Kiendyś i Adrian Kurek z CCC Polsat Polkowice zostali mistrzami Polski w kolarskiej jeździe dwójkami. Zawodnicy mieli do pokonania 30 kilometrów i 200 metrów.

Piotr Ziemka

Tomasz Kiendyś i Adrian Kurek pokonali trasę Opatówek-Brzeziny-Opatówek w czasie 37 minut i 11 sekund. Srebrne medale zdobyli obrońcy mistrzowskiego tytułu - Paweł Bernas i Kamil Gradek z BDC MarcPol (4 sekundy straty). Na trzecim stopniu podium stanęli Jarosław Marycz oraz Mateusz Taciak z CCC (13 sekund straty).

Tuż za podium znaleźli się Błażej Janiaczyk i Adam Stachowiak. W 2013 roku ci zawodnicy uplasowali się na trzeciej pozycji. Wtedy jeździli w barwach zespołu BGŻ. Tym razem reprezentowali BDC.

Kobiety miały do pokonania 20 kilometrów. Mistrzowski tytuł obroniły siostry - Paulina Brzeźna-Bentkowska i Monika Brzeźna z TKK Pacific Toruń. Srebrne medale zdobyły Anna Plichta i Katarzyna Wilkos z tego samego klubu co triumfatorki. Trzeci czas uzyskały Alicja Ratajczak oraz Wiktoria Żegleń (UKS Jedynka Limaro Kórnik).