Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Czesław Lang: Kolarstwo stało się piękne i nieprzewidywalne

Czesław Lang otworzył wystawę "Tour de Pologne - kulisy i emocje" w centrum handlowym Blue City. - Chcemy pokazać kolarstwo od kulis - mówi organizator największego wyścigu w Polsce.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Galerię zdjęć z naszego narodowego touru obecnie oglądać można w stolicy. - Kolarstwo od kilku lat znów stało się piękne i nieprzewidywalne. Nie jest już tak, że w peletonie dominuje kilku zawodników. My chcemy pokazać ten sport trochę z innej strony. Od kulis. One są naprawdę emocjonujące - nie kryje Lang.
- Kolarstwo to nie tylko czas spędzony na rowerze. To także to, co dzieje się na długo przed etapem, jak i dopiero na mecie - dodaje trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, Dariusz Baranowski.

Wystawa - odwiedzi ona także Gdańsk, Katowice, Rzeszów oraz Kraków - to zarówno podsumowanie poprzednich wyścigów (na jednym zdjęć widać Christophe'a Riblona, który w pocie czoła walczy o wygranie klasyfikacji generalnej przed dwoma laty), jak i zapowiedź emocji, które na kolarskich trasach towarzyszyć będą nam w tym roku.

Najbliższa edycja Tour de Pologne wystartuje na początku sierpnia w Warszawie. Kolarze w stolicy pokonywać będą czternastokilometrowe rundy. Mety kolejnych etapów zaplanowano w Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Nowym Sączu, Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem i Krakowie. - Dla Polaka od zawsze jest to najważniejszy wyścig. Wygranie swojego własnego narodowego touru to coś wyjątkowego - podkreśla Baranowski.

Wcześniej, pod koniec czerwca, odbędą się mistrzostwa Polski, które po raz pierwszy zorganizuje LangTeam. Do rywalizacji najlepszych rodzimych kolarzy dojdzie w Sobótce. Ta sama miejscowość ugości pierwszy wyścig Tauron Lang Team Race - nowego cyklu wyścigów dla tych, którzy na rowerze nie jeżdżą zawodowo.

Kolejną atrakcją dla amatorów będzie Tour de Pologne Challenge Trentino. Wyścig, którego meta usytuowana zostanie na Passo Pordoi, zaplanowano na szóstego czerwca. Zawody połączone zostaną z uroczystością odsłonięcia tablicy upamiętniającej drugi etap TdP z 2013 roku.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×