Valverde zwycięzcą piątego etapu Volta a Catalunya, Porte liderem wyścigu

Hiszpan z zespołu Movistar, Alejandro Valverde wygrał piąty etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Volta a Catalunya.

Piotr Ziemka
Alejandro Valverde odniósł drugie w 2015 roku zwycięstwo w zmaganiach dookoła Katalonii. Najlepszy był też podczas drugiego, wtorkowego etapu. Drugie miejsce zajął Rigoberto Uran, a trzecie - Paolo Tiralongo. W grupie, która straciła pięć sekund do triumfatora, znalazł się też sklasyfikowany na siódmej pozycji Alberto Contador.
Najwyżej z Polaków uplasował się Przemysław Niemiec, który był 45. W czołowej setce rywalizację ukończył również 47. Maciej Paterski, który wygrał w poniedziałek. Do mety liczącego 195 kilometrów odcinka z Alp do Valls dojechało 163 kolarzy. Z wyścigu wycofał się Rafał Majka.