Paweł Bernas wygrał trzeci etap Szlakiem Grodów Piastowskich i został liderem

Paweł Bernas z zespołu ActiveJet wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka

Trzeci etap liczył 195 kilometrów - rozpoczął się i zakończył w Dzierżoniowie. Na drugiej pozycji uplasował się Czech Jiri Polnicky (Whirpool-Author). Trzeci finiszował Dariusz Batek (Wibatech Fuji Żory). Piątą lokatę zajął triumfator wyścigu z 2014 roku - Mateusz Taciak. Czas 4 godziny, 53 minuty i 57 sekund uzyskało dziewięciu kolarzy.

Na trzech czołowych miejscach klasyfikacji generalnej znajdują się ci sami zawodnicy, którzy uplasowali się w najlepszej trójce etapu. Bernas ma siedem sekund przewagi nad Polnickym oraz dziewięć nad Batkiem.

Na 23. pozycji sklasyfikowany został lider po dwóch dniach rywalizacji - Andrij Kulyk. Ukrainiec stracił do zwycięzcy trzy minuty oraz 22 sekundy i spadł w "generalce" na siedemnastą lokatę.

Czwarty, ostatni etap odbędzie się w Legnicy.