Paulina Brzeźna-Bentkowska trzecia na 2. etapie TdP, Jolanda Neff nadal liderką

Paulina Brzeźna-Bentkowska zajęła trzecie miejsce na drugim etapie Tour de Pologne kobiet - liczącej 4 kilometry jeździe indywidualnej na czas.

Piotr Ziemka
Jolanda Neff, zwyciężczyni pierwszego etapu Tour de Pologne Kobiet PAP / Grzegorz Momot / Jolanda Neff, zwyciężczyni pierwszego etapu Tour de Pologne Kobiet

Zwyciężyła Flavia Oliveira. Brazylijka przejechała trasę Bukowina Tatrzańska - Bukovina Resort w 9 minut i 18 sekund. We wtorek minęła linię mety jako druga. W jeździe indywidualnej drugie miejsce zajęła Ukrainka Tetiana Riabczenko (9 minut i 28 sekund). Trzeci czas uzyskała Paulina Brzeźna-Bentkowska (9:36).

Na czwartej pozycji uplasowała się Jolanda Neff. Mistrzyni Europy w kolarstwie górskim z lat 2015 i 2016 pozostała liderką klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

W czołowej dziesiątce sklasyfikowano cztery reprezentantki Polski. Piąty rezultat miała Ewelina Szybiak. Ósma była Martyna Klekot, a dziesiąta - Nikol Płosaj.