Przemysław Niemiec drugi na szóstym etapie Tour of Hainan, Matej Mohoric wygrał

Przemysław Niemiec zajął drugie miejsce na szóstym etapie wyścigu Tour of Hainan i awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
W szóstym dniu rywalizacji w Tour of Hainan 2016 kolarze mieli do przejechania 197,2 kilometra na trasie Changjiang - Wuzhishan. Trzech najlepszych zawodników uzyskało czas 5 godzin, 21 minut i 35 sekund. Zwyciężył Słoweniec Matej Mohoric. Drugie miejsce zajął inny zawodnik grupy Lampre Merida - Polak Przemysław Niemiec. Jako trzeci linię mety minął Aleksiej Łucenko.

Najwyżej z kolarzy zespołu CCC Sprandi Polkowice uplasował się Branisław Samojłow, który został sklasyfikowany na piętnastej pozycji. Białorusin dojechał do mety 50 sekund po triumfatorze. 27. był Piotr Brożyna (+2:04), 36. Simone Ponzi (+2:14), 69. Jakub Kaczmarek, 70. Adrian Kurek, 71. Patryk Stosz (wszyscy +8:32), a 79. Kamil Małecki (+9:06).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Łucenko. Trzy sekundy straty do Kazacha ma Mohoric. Niemiec awansował z 47. miejsca na trzecie (siedem sekund straty).

Do końca zmagań pozostały trzy etapy. Ostatni odbędzie się w niedzielę 30 września.

6. Alex Diniz Brazylia Funvic Soul Cycles Carrefour +1:02

Czy Przemysław Niemiec utrzyma miejsce w czołowej trójce klasyfikacji generalnej do końca Tour of Hainan 2016?