Katarzyna Niewiadoma wygrała pierwszy etap wyścigu OVO Energy Women's Tour!

Katarzyna Niewiadoma wygrała pierwszy etap kolarskiego wyścigu OVO Energy Women's Tour, który jest zaliczany do cyklu UCI World Tour kobiet.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
W pierwszym dniu rywalizacji kolarki miały do przejechania 148 kilometrów z Daventry do Kettering. Dla mistrzyni Polski był to pierwszy start w wyścigu od 23 kwietnia 2017 roku. Wtedy Katarzyna Niewiadoma stanęła na trzecim stopniu podium podczas klasyku Liege-Bastogne-Liege.

Polka odjechała od peletonu na 50 kilometrów przed metą. Kiedy do końca pozostawało 25 kilometrów miała już trzy minuty i 30 sekund przewagi. Minęła metę o minutę i 42 sekundy szybciej niż grupa siedemnastu zawodniczek.

Drugie miejsce zajęła Marianne Vos. Holenderka, tak jak Niewiadoma, jest kolarką zespołu WM3 Energie. W 2014 roku Vos wygrała pierwszą edycję OVO Energy Women's Tour.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Christine Majerus (Boels-Dolmans). Czwarta finiszowała Giorgia Bronzini. 47. była Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) - minuta i 50 sekund straty do zwyciężczyni. 58. lokatę zajęła Anna Plichta (+1:59), która tak jak Niewiadoma jeździ w zespole WM3 Energie.

OVO Energy Women's Tour składa się z pięciu etapów. Ostatni zostanie rozegrany w niedzielę w Londynie.

Czy Katarzyna Niewiadoma będzie liderką klasyfikacji generalnej po drugim etapie?