Phil Bauhaus wygrał 5. etap Criterium du Dauphine, Thomas De Gendt wciąż liderem

Niemiec Phil Bauhaus wygrał piąty etap Criterium du Dauphine. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Belg Thomas De Gendt.

Piotr Ziemka
Piąty etap wyścigu Criterium du Dauphine liczył 175 kilometrów. Na trasie odcinka z La Tour-de-Salvagny do Macon było sześć górskich premii: cztery mające czwartą kategorię i po jednej z drugą oraz trzecią kat. W ucieczce dnia znalazło się czterech zawodników - Francuz Julien El Fares (Delko Marseille) i trzech Holendrów: Koen Bouwman (LottoNL Jumbo), Dylan van Baarle (Cannondale), a także Marco Miinnaard (Wanty-Groupe Gobert.

Bouwman wygrał aż pięć górskich premii i awansował w klasyfikacji górskiej z drugiego miejsca na pierwsze. Peleton doścignął zwycięzcę wtorkowego etapu na 25 kilometrów przed metą. Kiedy do końca pozostawało 6 kilometrów, złapany został ostatni z uciekinierów - van Baarle.

O zwycięstwo rywalizowali sprinterzy. Triumfował Phil Bauhuas. Cztery następne pozycje zajęli Francuzi: Arnaud Demare, Bryan Coquard, Adrien Petit i Nacer Bouhanni. Na 24. miejscu sklasyfikowano Michała Kwiatkowskiego.