Lawrence Warbasse wygrał 4. etap Tour de Suisse, Damiano Caruso nowym liderem

Lawrence Warbasse wygrał czwarty etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Tour de Suisse. Drugie miejsce zajął Damiano Caruso, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Czwarty etap wyścigu Dookoła Szwajcarii 2017 rozpoczął się tam, gdzie kolarze finiszowali w poniedziałek - w Bernie. Na trasie liczącego 143 kilometry i 200 metrów odcinka była premia pierwszej kategorii Col des Moses (13,8 kilometra długości; 3,9 procent średniego nachylenia). Metę umiejscowiono na szczycie podjazdu w Villars-sur-Ollon (10,2 km i 7,9 proc.).

Finałową wspinaczkę jako pierwsi rozpoczęli: Kanadyjczyk Antoine Duchesne (Direct Energie), Amerykanin Lawrence Warbasse (Aqua Blue Sport) oraz Holender Nick van der Lijke (Roompot). Na 10 kilometrów przed metą uciekinierzy mieli cztery minuty przewagi nad peletonem. Duchesne i van der Lijke zostali złapani, a Warbasse zdołał zachować prowadzenie. Zwyciężył z przewagą czterdziestu sekund nad drugim zawodnikiem.

Drugie miejsce zajął Damiano Caruso. Na trzeciej pozycji uplasował się Steven Kruijswijk. 37. był Jan Hirt z zespołu CCC Sprandi Polkowice. W środę zostanie rozegrany najdłuższy etap w Tour de Suisse 2017. Do pokonania będą 222 kilometry na trasie Bex - Cevio.