Tour de France 2017: Michał Kwiatkowski pomógł Rafałowi Majce. Polak przechodzi badania

Rafał Majka zaliczył fatalny upadek na niedzielnym 9. etapie Tour de France 2017. Lider grupy Bora-Hansgrohe z licznymi otwartymi ranami i obtarciami walczył, by dojechać do mety. Pomógł mu w tym Michał Kwiatkowski z Team Sky.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Michał Kwiatkowski PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Majka wziął udział w kraksie na ok. 70 km niedzielnego etapu, podczas zjazdu z Cole de la Biche. Po upadku Polak próbował gonić uciekających mu liderów, ale przez rany i ubytki skóry nie było to możliwe. 27-latek walczył z bólem, by dokończyć etap.

Na Twitterze szybko pojawiły się nagrania kibiców, na których widać Majkę z trudem jadącego na rowerze. Na kolanach i łokciach brązowego medalisty z Rio widoczne były też opatrunki.


Polak z trudem dojechał do mety w Chambery. Pomógł mu w tym Michał Kwiatkowski, który wcześniej pracował na rzecz lidera swojego zespołu, przewodzącego w klasyfikacji generalnej Christophera Froome'a. Jego piękne zachowanie spotkało się z wielką aprobatą kibiców.Ostatecznie Majka i Kwiatkowski stracili do zwycięzcy niedzielnego etapu Rigoberto Urana 36 minut i 21 sekund.

Majka po ukończeniu etapu natychmiast udał się na badania, o czym poinformowała na Twitterze jego grupa Bora-Hansgrohe.

9. etap Tour de France był pechowy nie tylko dla Majki. Oprócz niego bardzo groźny upadek zaliczył Richie Porte, a przez złamany obojczyk z wyścigu musiał wycofać się Geraint Thomas.

ZOBACZ WIDEO Cudowne gole w La Paz! Lanus bliżej awansu do ćwierćfinału Copa Libertadores (WIDEO)
Czy Christopher Froome wygra tegoroczne Tour de France?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×