Panie już po "czasówce" w Tour de France. Van Vleuten wygrała, Niewiadoma ósma

Annemiek van Vleuten wygrała wyścig La Course by Le Tour de France 2017. Na ósmej pozycji uplasowała się Katarzyna Niewiadoma.

Piotr Ziemka
Annemiek van Vleuten Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Annemiek van Vleuten
Sobotnia jazda indywidualna na czas ze startem oraz metą w Marsylii liczyła 22,5 kilometra. Nie była to zwykła "czasówka". Na starcie stanęło tylko 20 zawodniczek wyłonionych na pierwszym etapie. Poza tym, kolarki startowały na dochodzenie - zaliczone były miejsca i czasy uzyskane w czwartek. Jako dziewiąta ruszyła Katarzyna Niewiadoma, która traciła dwie minuty i 52 sekundy do prowadzącej Annemiek van Vleuten.

Holenderka zachowała przodownictwo. Dodatkowo, powiększyła jeszcze przewagę nad rywalkami. Przez większość etapu razem jechały zawodniczki zajmujące miejsca od drugiego do czwartego po czwartkowym odcinku: Elizabeth Armitstead-Deignan, Elisa Longo Borghini i Megan Guarnier. O drugą pozycję rywalizowały Deignan oraz Borghini, bo Amerykanka została za nimi na podjeździe. Jako druga metę minęła reprezentantka Wielkiej Brytanii. Włoszka stanęła na trzecim stopniu podium. Guarnier pozostała na czwartym miejscu. Taka sama kolejność czołowej czwórki była na odcinku Embrun - Izoard.

Niewiadoma awansowała o jedną pozycję. W pojedynku o ósmą lokatę była szybsza na finiszu niż Ashleigh Moolman-Pasio.

W sobotę na dokładnie tej samej trasie pojadą uczestnicy wyścigu Tour de France mężczyzn.