MŚ 2017 w kolarstwie: Włoszka ze złotem w "czasówce" juniorek. Jaskulska na 25. miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / AFP / Na zdjęciu: Alessia Vigilia, Elena Pirrone i Madeleine Fasnacht, medalistki w jeździe indywidualnej na czas juniorek na MŚ 2017
East News / AFP / Na zdjęciu: Alessia Vigilia, Elena Pirrone i Madeleine Fasnacht, medalistki w jeździe indywidualnej na czas juniorek na MŚ 2017
zdjęcie autora artykułu

Drugi dzień na mistrzostwach świata w Bergen rozpoczął się od rywalizacji juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Najlepsze były zawodniczki z Włoch, Polka Marta Jaskulska zajęła miejsce w środku stawki.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej konkurencji indywidualnej MŚ na starcie stanęły 47 zawodniczki, wśród nich jedna Polka, Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), podwójna mistrzyni kraju juniorek (w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego).

Zawodniczki miały do pokonania 16,1 km. Jako pierwsza na trasę wyruszyła Alessia Vigilia. Włoszka uzyskała bardzo dobry - jak się później okazało - wynik 23:26.10. Długo prowadziła.

Vigilię wyprzedziła dopiero startująca jako ostatnia Elena Pirrone. Druga z Włoszek uzyskała na mecie wynik lepszy o 6,38 s. Zobacz jej finisz.

Tym samym Pirrone dorzuciła złoto MŚ juniorek w jeździe indywidualnej na czas do zdobytego w sierpniu tytułu mistrzyni Europy w tej samej konkurencji. Brązowy medal wywalczyła Australijka Madeleine Fasnacht.

Marta Jaskulska startowała jako szósta zawodniczka od końca. Ruszyła ostro, tuż po zjeździe z podestu startowego uślizgnęło jej się koło, na szczęście opanowała sytuację. Na pierwszym punkcie pomiarowym Polka miała 18. wynik, na drugim - 20. Jaskulska ostatecznie uplasowała się na 25. pozycji (strata do Pirrone - 2:20.92).

W poniedziałek w Bergen odbędzie się jeszcze jazda indywidualna na czas mężczyzn U-23. Początek o godz. 13.05.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Elena PirroneWłochy23:19.72
2.Alessia VigiliaWłochy+6.38
3.Madeleine FasnachtAustralia+42.32
4.Hannah LudwigNiemcy+45.45
5.Maria NowołodskajaRosja+1:09.05
6.Marit RaaijmakersHolandia+1:20.94
25.Marta JaskulskaPolska+2:20.92

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne: Skok nad peletonem

Źródło artykułu: