Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Była minister sportu i szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego ma uzdrowić polskie kolarstwo

W Polski Związku Kolarskim dzieje się źle. Bardzo źle. Ministerstwo sportu nie akceptuje takiej sytuacji. Dlatego ma dwa rozwiązania: zatrudnienie Elżbiety Jakubiak lub wprowadzenie zarządu komisarycznego.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Elżbieta Jakubiak podczas konferencji prasowej, w lutym 2013 r PAP/EPA / Jakub Kamiński / Elżbieta Jakubiak podczas konferencji prasowej, w lutym 2013 r.

Niedotrzymywanie umów, tajemnicze przetargi, zwalnianie trenerów, wstrzymywanie pieniędzy pochodzących z ministerstwa sportu. Afera na całego. Były dyrektor sportowy - Andrzej Piątek - oraz prezes PZKol - Dariusz Banaszek, rozpoczęli otwartą wojnę.

Banaszek w sierpniu 2017 zwolnił Piątka dyscyplinarnie. Powód? "Narażenie związku na utratę sponsora, firmy 4F". Problem w tym, że firma 4F jest nadal sponsorem. Nie ma mowy o stracie sponsora. Między innymi dlatego zarząd PZKol chciał, aby dyrektor sportowy miał szansę na obronę, jednak prezes zablokował taką procedurę. Na dodatek wyrzucił z pracy dwóch trenerów reprezentacji. Nie pojawił się na spotkaniu w ministerstwie sportu, mimo że potwierdził swoje przybycie. Zdaniem jednego z członków zarządu związku zatrudnił również kontrolera, który szuka "kwitów" na winę Piątka. To tylko wierzchołek góry lodowej.

Sytuacja jest dramatycznie zła. W rozwiązaniu problemów ma pomóc Elżbieta Jakubiak, była minister sportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego (23 lipca 2007 - 16 listopada 2007) i szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego (23 grudnia 2005 - 23 lipca 2007). Miałaby zająć się głównie rozliczeniami na linii związek - ministerstwo. - Minister sportu Witold Bańka potrzebuje zaufanej osoby od finansów - usłyszeliśmy w trzech niezależnych od siebie źródłach. - Osoby, która nie pozwoli na jakiekolwiek niekontrolowane przecieki gotówki.

Przypomnijmy, że Jakubiak jesienią 2010 roku została wyrzucona z Prawa i Sprawiedliwości przez Jarosława Kaczyńskiego "za działanie na szkodę partii". Przystąpiła do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. Rok później (2011) przegrała wybory parlamentarne i straciła mandat poselski. Nie zniknęła jednak z polityki. Pracuje co prawda w sektorze bankowym, ale współpracuje z samorządami. - Zajmuję się dostarczaniem pieniędzy polskim samorządom na wkład własny do inwestycji finansowanych ze środków unijnych - mówiła w rozmowie z portalem wpolityce.pl, jesienią 2016 roku.

Jakubiak z wykształcenia jest pedagogiem, w 1991 roku ukończyła Studia w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracowała m.in.: w Społecznym Towarzystwie Oświatowym, pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Urzędu do spraw Kombatantów oraz Dyrektora Biura Prezydenta Warszawy.

Wedle naszej wiedzy, jeżeli prezes PZKol nie zgodzi się na taką ofertę minister sportu zdecyduje się na wprowadzenie do związku zarządu komisarycznego. Wydaje się więc, że Banaszek został postawiony pod ścianą.

Więcej o całym konflikcie i tym, co się dzieje w Polskim Związku Kolarskim piszemy w dłuższym tekście - KLIKNIJ TUTAJ >>

ZOBACZ WIDEO Zespół Krychowiaka bliski niespodzianki. Zobacz skrót meczu WBA - Man. City [ZDJĘCIA ELEVEN EXTRA]

Czy Elżbieta Jakubiak uzdrowi sytuacje w Polskim Związku Kolarskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (16)
 • wisus54 Zgłoś komentarz
  Co ona wie o pedałach?
  • Białe Legiony Zgłoś komentarz
   pisowskich banitów upychaja nawet w takie miejsca ?
   • gizmo1967 Zgłoś komentarz
    Dajcie spokój jeszcze trochę to wszystkie dyscypliny sportu zawłaszczy Pis. Szkoda słów. Może tylko jedno zawsze mówiłem, że rozłam w Pis to wielki plan Kaczyńskiego. Przed wyborami
    Czytaj całość
    zjednoczona prawica i wybory wygrane
    • Szmondak Zgłoś komentarz
     A co ta "dama" może mieć w zanadrzu by uzdrowić polskie kolarstwo. Nic.
     • Robert666 Zgłoś komentarz
      PiSdzielskie pomioty
      • Judyta Roki Zgłoś komentarz
       Ten gruby babsztyl znowu się pcha do koryta!!! nie uzdrowi kolarstwa ale grubą kasę będzie brała,i o to chodzi a nie o żadne uzdrowienie czegokolwiek!!!
       • Judyta Roki Zgłoś komentarz
        Ten gruby babsztyl znowu się pcha do koryta!!! nie uzdrowi kolarstwa ale grubą kasę będzie brała,i o to chodzi a nie o żadne uzdrowienie czegokolwiek!!!
        • Jerzy Kowalczuk Zgłoś komentarz
         Uzdrowi !! Bedzie dawac pokazowke jazdyna na rowerze bez siodelka i po wertepach !!!!
         • Sylwester Bilski Zgłoś komentarz
          czas na zmiany w kolarstwie, byłem sędziom kolarskim ale takiego bałaganu nie widziałem , były dobre kluby jak / Arkonia Szczecin - Czarni Szczecin - Gryf Szczecin - w Gorzowie -
          Czytaj całość
          Nowogardzie - Koszalinie - Gryfinie - Gryficach - Policach - Bydgoszczy - Zielona Góra i co mamy z tych klubów wstyd panowie Prezesi/ polskie kolarstwo podupadło przez przędą prezesów ze się znają / znali się Polewiak - Szurkowski - Jarema - Weryk - Mikołajczyk - Zieliński i inni zawodnicy, brak ich jest.
          • Ewa Agnieszka Borkowska Zgłoś komentarz
           Tylko nie ona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiesniara ..............jej wypowiedzi i madrosci ,wszystko robila aby wrocic na szczyty ................ kolarstwem powinien się zajac fachowiec a
           Czytaj całość
           nie baba majaca poglądy pisowskie ......to jest upartyjnienie kolarstwa !!!!!!
           • Mirosława Wróblewska Zgłoś komentarz
            Minister Sportu wygląda na rozsądnego facet, pewnie wie co robi.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×