Dookoła Trydentu: Dziewiąty czas Huzarskiego

Niemiec Andreas Klöden (Astana) wygrał w Arco jazdę indywidualną na czas, pierwszy etap wyścigu Dookoła Trydentu. Dziewiąty czas uzyskał najlepszy z Polaków, Bartosz Huzarski (ISD).

Krzysztof Straszak

Drugie miejsce na płaskiej trasie, z sekundą straty, zajął Słoweniec Janez Brajkovic, a trzecie Ukrainiec Andrij Griwko (ISD). Włoska grupa zasilana pieniędzmi ukraińskiego potentata stalowego miała w czołowej dziesiątce aż trzech przedstawicieli.

33-letni Klöden odniósł drugie zwycięstwo w czasówce w tym sezonie. Poprzednią wygrał w Tirreno-Adriatico, którego został liderem, a w środę ponownie na włoskiej ziemi założył koszulkę w kolorze fuksji dla najlepszego zawodnika klasyfikacji generalnej.

Na umiejscowionej na ulicy św. Katarzyny w Arco linii mety aż 50 s stracił Ivan Basso (Liquigas), który nie bierze udziału w klasykach Północy, chcąc jak najlepiej przygotować się do Giro d'Italia.

Drugi z Polaków, Sylwester Szmyd (Liquigas) zajął 28. pozycję, tracąc niemal minutę. Przemysław Niemiec (Miche - Silver Cross) uzyskał 87. czas, a jego kolega z zespołu, Krzysztof Szczawiński, był 103. Artur Król (Centri della Calzatura) stracił prawie dwie minuty, będąc sklasyfikowanym na 126. lokacie.

Czteroetapowy wyścig w Trydencie zahacza o terytorium Austrii. W czwartek trasa prowadzi przez premię górską drugiej kategorii. W sobotę zakończenie monumentalnym etapem z metą w Pejo Fonti.