WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zarząd PZKol wykrusza się. Rafał Jurkowlaniec podał się do dymisji

Rafał Jurkowlaniec jest ósmym członkiem zarządu PZKol, który podał się do dymisji w związku ze skandalem w polskim kolarstwie. - Aferami muszą się zająć sądy - napisał w mediach społecznościowych.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: rywalizacja kolarzy

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Rafał Jurkowlaniec w piątek (01.12) zrezygnował z funkcji członka zarządu Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol). Działacz poinformował o swojej decyzji i jej powodach w mediach społecznościowych.

- Sytuacja wzajemnych pomówień, niedomówień, kłótni, prześcigania się w medialnych rewelacjach i odgrażania się za pomocą mediów społecznościowych to nie jest poziom, który powinien towarzyszyć dyskusji o przyszłości kolarstwa. Nie jest to też atmosfera, która pozwala w normalnych warunkach pracować zawodnikom czy trenerom - napisał Jurkowlaniec na Facebooku.

Były już członek zarządu PZKol podkreślił, że aferami muszą się zająć sądy, których zadaniem będzie wyjaśnienie nagannych zachowań osób związanych z polskim kolarstwem. - To one powinny wyjaśnić bulwersujące działania, prowadzące do niszczenia tej dyscypliny sportu, nadużyć władzy i stawiania ciężko pracujących zawodników, trenerów, kadry szkoleniowej i struktur regionalnych w tak negatywnym świetle. To one powinny też chronić osoby poszkodowane, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami nie w blasku fleszy, lecz przed przedstawicielami instytucji, którym ufają. Granice przyzwoitości zostały w tym przypadku przekroczone - ocenił działacz kolarski z Dolnego Śląska.

Jurkowlaniec zapewnił, że teraz skoncentruje się na aktywności, już poza PZKol, która będzie zmierzać do odbudowy zaufania do dyscypliny i instytucji ją reprezentujących. Jest on ósmym członkiem zarządu, który podał się do dymisji po ujawnieniu przez byłego wiceprezesa związku Piotra Kosmalę - w wywiadzie dla WP SportoweFakty - szczegółów molestowania seksualnego, którego miał dopuścić się jeden ze znanych polskich trenerów.

Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka, postawił związkowi ultimatum, które mówi o tym, że wszyscy członkowie zarządu muszą odejść do 3 grudnia. Po tym jak do dymisji podał się Jurkowlaniec, jedyną osobą, która nie zrezygnowała ze stanowiska pozostaje prezes PZKol Dariusz Banaszek. - Nie podam się do dymisji! panie ministrze, nie kupi pan pieniędzmi podatników stanowisk w Polskim Związku Kolarskim. Nie ma na to mojej zgody - odpowiedział szef polskiego kolarstwa na apel ministra.

ZOBACZ WIDEO Dariusz Banaszek broni się i oskarża. "Kto wiedział pierwszy? Dariusz Miłek!"Prezes PZKol Dariusz Banaszek powinien podać się do dymisji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook/jurkowlaniec

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • poważny.grzesznik 0
  Trzeba będzie go odspawać od stołka a takie odspawowywanie nie jest miłe i zazwyczaj ma przykre konsekwencje dla odspawowywanego i na to czekam niecierpliwie
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×