Paryż-Nicea: Wout Poels wygrał czwarty etap. Luis Leon Sanchez utrzymał pozycję lidera

Zwycięstwem Wouta Poelsa zakończył się czwarty etap wyścigu Paryż-Nicea. Holender najlepiej poradził sobie w liczącej 18,4 km jeździe indywidualnej na czas.

Łukasz Witczyk
Wout Poels PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Wout Poels
Na mecie Wout Poels miał jedenaście sekund przewagi nad Markiem Solerem. Na trzeciej pozycji etap zakończył Julian Alaphilippe, który do triumfatora stracił 16 sekund. Na siódmym miejscu finiszował Luis Leon Sanchez. Mimo straty 27 sekund do Peolsa Hiszpan utrzymał pozycję lidera wyścigu. Jego przewaga nad holenderskim kolarzem wynosi 15 sekund.

64. lokatę zajął Paweł Poljański z grupy Bora-Hansgrohe. Polak spadł w klasyfikacji generalnej na 41. miejsce. Z kolei Przemysław Kasperkiewicz finiszował ze 129. czasem i utrzymał w "generalce" 148. pozycję.