Criterium du Dauphine: upadek Michała Kwiatkowskiego, Daryl Impey nowym liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bryn Lennon / Staff / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Getty Images / Bryn Lennon / Staff / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

Pascal Ackermann wygrał drugi etap siedemdziesiątej edycji wyścigu Criterium du Dauphine. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej stracił Michał Kwiatkowski. Polak upadł na przedostatnim kilometrze.

Trzeciego dnia rywalizacji uczestnicy wyścigu Criterium du Dauphine 2018 przejechali 180,5 kilometra z Montbrison do Belleville en Beaujolais. Na trasie było pięć górskich premii (cztery mające trzecią kategorię i jedna z czwartą kategorią). W ucieczce znalazło się trzech zawodników: Kanadyjczyk Antoine Duchesne (Groupama-FDJ), Francuz Pierre-Luc Perichon (Fortuneo-Samsic), a także Kazach Nikita Stalnow (Astana). Najwięcej punktów do klasyfikacji górskiej zdobył Perichon (dziewięć).

Najdłużej na czele z grona uciekinierów utrzymał się Stalnow. Peleton minął go, kiedy do końca pozostawało 850 metrów. Minutę wcześniej na rondzie upadł jadący w żółtej koszulce lidera wyścigu Michał Kwiatkowski.

Etap wygrał Pascal Ackermann. Drugi był Edvald Boasson Hagen. Trzecie miejsce zajął Daryl Impey. Mistrz Republiki Południowej Afryki dzięki uzyskaniu czterech sekund bonifikaty awansował z drugiej pozycji na pierwszą w klasyfikacji generalnej.

Kwiatkowski minął metę 3 minuty i 32 sekundy po Ackermannie. Zwycięzca niedzielnego prologu upadł w strefie ochronnej, więc zaliczono mu czas peletonu - 4:19:57. Polak w klasyfikacji generalnej jest obecnie drugi. Impey ma nad nim dwie sekundy przewagi.

W środę odbędzie się drużynowa jazda na czas o długości 35 kilometrów.

76.Tomasz MarczyńskiPolskaLotto Soudal+4:16

Czy Daryl Impey będzie liderem klasyfikacji generalnej po drużynowej jeździe na czas?