Tour of Slovenia: Primoz Roglic wygrał czwarty etap. Rafał Majka trzeci!

Primoz Roglic wygrał czwarty etap 25. edycji wyścigu dookoła Słowenii i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Rafał Majka.

Piotr Ziemka
Primoz Roglic AFP / LUK BENIES / ANP / Na zdjęciu: Primoz Roglic
Czwartego dnia rywalizacji kolarze mieli do przejechania 155,2 kilometra z Lublany do Kamnika. Na trasie były trzy górskie premie, w tym jedna z pierwszą kategorią. Na ostatnim podjeździe (Volovjek, 5,3 km długości, 8,1 procent średniego nachylenia), z którego do mety pozostawało 20 kilometrów, najlepszy okazał się Primoz Roglic. Były skoczek narciarski zaatakował, gdy do końca były 22 kilometry. Słoweniec utrzymał przewagę na zjeździe i wygrał etap.

Drugi był inny reprezentant gospodarzy - Matej MohoricRafał Majka na ostatniej premii zajął trzecie miejsce. Zwycięzca Tour of Slovenia 2017 metę również minął jako trzeci, ze stratą 32 sekund do zwycięzcy. Piąty był triumfator piątkowego etapu - Rigoberto Uran. Na jedenastej pozycji został sklasyfikowany Paweł Poljański.

W klasyfikacji generalnej Majka też jest trzeci. Roglic znajduje się na czele z przewagą 32 sekund nad Uranem. Polak ma stratę 42 sekund do prowadzącego Słoweńca. Z powodu choroby z wyścigu wycofał się Daryl Impey - drugi w "generalce" po trzech etapach.

W niedzielę odbędzie się piąty, ostatni odcinek 25. wyścigu dookoła Słowenii  - jazda indywidualna na czas.