Katarzyna Niewiadoma wygrała 5. etap wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche

Katarzyna Niewiadoma wygrała piąty etap wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche. W klasyfikacji generalnej Polka jest druga.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Piąty odcinek był najdłuższym w tegorocznej edycji wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche. Kolarki przejechały 138 kilometrów i 300 metrów z Grandrieu do Mont-Lozere. Meta znajdowała się na szczycie podjazdu pierwszej kategorii.

Najlepiej spisała się Katarzyna Niewiadoma. Zawodniczka zespołu Canyon SRAM Racing triumfowała z czasem 4:12:06. Trzy sekundy po Polce metę minęła Hiszpanka Margarita Garcia Canellas. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Katharine Hall (+0:09).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Margarita Garcia. Niewiadoma jest druga i ma stratę pięciu sekund do liderki. Trzecią lokatę zajmuje Eider Merino Cortazar (+0:33). Do końca pozostały jeszcze dwa etapy.

Na wcześniejszych odcinkach Niewiadoma była jedenasta, szesnasta, druga oraz czwarta. Polka w niedzielę zdobyła 19 punktów na górskich premiach i w klasyfikacji górskiej prowadzi z dorobkiem 49 "oczek". Druga w tym rankingu Ukrainka Olga Szekel ma 31 pkt.

Kto wygra Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche?