Santos Tour Down Under: Patrick Bevin z CCC Team wygrał 2. etap i został liderem!

Znakomite wiadomości z dalekiej Australii. 2. etap kolarskiego wyścigu Santos Tour Down Under wygrał Nowozelandczyk Patrick Bevin. Kolarz CCC Team objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zawodów. To historyczny moment dla polskiego zespołu.

Szymon Łożyński
Patrick Bevin cieszy się ze zwycięstwa na 2 etapie Santos Tour Down Under PAP/EPA / DAVID MARIUZ / Na zdjęciu: Patrick Bevin cieszy się ze zwycięstwa na 2. etapie Santos Tour Down Under
Dla CCC Team start w australijskim wyścigu jest pierwszym w elitarnym World Tourze. Przed sezonem 2019 polska grupa przejęła licencję na starty w elicie od drużyny BMC. Jeszcze przed startem tegorocznego Santos Tour Down Under mówiło się o tym, że kolarza CCC Team stać na zwycięstwo etapowe w Australii.

I rzeczywiście długo na triumf nie musieliśmy czekać. Już we wtorek, na 1. etapie, blisko wiktorii był Jakub Mareczko z CCC Team, który zajął 3. pozycję. Dzień później jeszcze skuteczniejszy na finiszu był Patrick Bevin.

Na ostatnim kilometrze w peletonie doszło do wielkiej kraksy, która na chwilę zatrzymała większość kolarzy. W tej grupie nie było jednak Bevina, który pozostał z przodu wyścigu. Później na sprinterskim finiszu mistrz Nowej Zelandii w indywidualnej jeździe na czas zachował najwięcej sił i był najszybszy. Tuż za nim linię mety przecięli drugi Caleb Ewan z Lotto Soudal i trzeci Peter Sagan z Bora-Hansgrohe. Oczywiście kraksa wydarzyła się w strefie ochronnej, więc na mecie wszyscy mieli ten sam czas co zwycięzca.

Bevin już po 1. etapie zajmował, dzięki bonifikatom czasowym wywalczonym na trasie, wysokie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wygranie środowej rywalizacji pozwoliło Nowozelandczykowi zostać liderem australijskiego wyścigu. Bevin o 5 sekund wyprzedza Włocha Elie Vivianiego, który w środę finiszował siódmy.