Anna van der Breggen znów wygrała Walońską Strzałę, Katarzyna Niewiadoma szósta

Anna van der Breggen wygrała 22. edycję kobiecego wyścigu Walońska Strzała. Na szóstej pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Niewiadoma.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Anna van der Breggen wygrała Strzałę Walońską również w latach: 2015, 2016, 2017 i 2018. Holenderka z grupy Boels-Dolmans przejechała 118,5 kilometra w czasie 3 godziny, 17 minut i 4 sekundy. Sekundę po aktualnej mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego metę minęła inna Holenderka - Annemiek Van Vleuten (Mitchelton-Scott).

Natomiast cztery sekundy do triumfatorki straciła mistrzyni świata w kolarstwie górskim z 2016 r. - Annika Langvad. Dunka, tak jak van der Breggen, jest kolarką zespołu Boels Dolmans.

W czołowej piątce znalazły się cztery Holenderki. Czwarta była czterokrotna triumfatorka Fleche Wallonne (2007, 2008, 2009, 2011) - Marianne Vos (CCC, +0:14), a piąta Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg, +0:16). Katarzyna Niewiadoma ukończyła rywalizację 17 sekund później niż zwyciężczyni. Polka wyżej w Walońskiej Strzale znalazła się między innymi w 2016 roku, kiedy finiszowała jako czwarta. Rok później stanęła na trzecim stopniu podium. W sezonie 2015 Niewiadomą sklasyfikowano na piątym miejscu.

W Fleche Wallonne 2019 wystąpiły też Agnieszka Skalniak (66. pozycja) i Małgorzata Jasińska (77.).

Zawodniczki po dwa razy miały do pokonania podjazdy: Cote d'Ereffe, Cote de Cherave i kończący zmagania Mur de Huy.

Czy Anna van der Breggen stanie na podium Liege - Bastogne - Liege 2019?