Tour of California 2019: znakomity Tadej Pogacar wygrał 6. etap i jest liderem. Zoidl z CCC w czołówce

Przedostatni etap tegorocznej edycji Tour of California przyniósł zmiany w klasyfikacji generalnej wyścigu. Piątkową, górską rywalizację, wygrał Tadej Pogacar. 20-latek został liderem wyścigu. W czołówce etapu był Ricardo Zoidl z CCC Team.

Szymon Łożyński
Ricardo Zoidl Materiały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: Ricardo Zoidl
Austriak z polskiego zespołu zabrał się w jeden z odjazdów, których nie brakowało na górskim, 6. etapie Tour of California. Ostatecznie Riccardo Zoidl dojechał do mety na 5. miejscu, ze stratą 20 sekund do zwycięzcy.

Triumfatorem został Tadej Pogacar. Młody Słoweniec znakomicie zachował się na ostatnich kilometrach etapu. Na finałowym podjeździe, tuż przed wypłaszczeniem, dogonił Kolumbijczyka Sergio Higuite Garcie. Ostatni kilometr już po płaskim obaj kolarze jechali obok siebie.

W decydujący zakręt tuż przed metą zdecydowanie lepiej wszedł jednak Pogacar i nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Młody Słoweniec odniósł podwójny sukces, bowiem został także nowym liderem wyścigu.

Tejay van Garderen, który ruszył na trasę 6. etapu w żółtej koszulce, dojechał do mety ze stratą minuty i 28 sekund do triumfatora (w trakcie rywalizacji miał m. in. defekt koła). Tym samym Amerykanin musiał pogodzić się ze stratą pozycji lidera.

Czytaj kolarze: dramat w Niemczech. Były kolarz zabił swoją żonę i popełnił samobójstwo