Kolarstwo. Oficjalnie: Chris Froome zwycięzcą Vuelta a Espana 2011

Po ośmiu latach Chris Froome został uznany zwycięzcą Vuelta a Espana 2011. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) po tym, jak w paszporcie biologicznym Juana Jose Cobo wykryto nieprawidłowości.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Chris Froome East News / AFP / Na zdjęciu: Chris Froome
Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że Juan José Cobo został uznany winnym naruszenia przepisów antydopingowych. W jego paszporcie biologicznym wykryto, że były kolarz w latach 2009-2011 używał zakazanej substancji. Z tego powodu Cobo został zdyskwalifikowany i odebrano mu triumf w Vuelta a Espana 2011.

Cobo miał 30 dni na odwołanie się od nałożonych sankcji. UCI zaktualizowało wyniki na swojej oficjalnej stronie internetowej. Przypomnijmy, że osiem lat temu Cobo zaledwie o 13 sekund wyprzedził Froome'a. Trzeci był Bradley Wiggins, który miał czas gorszy o minutę i trzy sekundy.

Tym samym Christopher Froome został oficjalnie uznany za zwycięzcę hiszpańskiego wyścigu i został pierwszym brytyjskim kolarzem, który wygrał wyścig zaliczany do Grand Touru. To jego siódmy triumf w tego rodzaju rywalizacji.

Froome to czterokrotny zwycięzca Tour de France, który ma na koncie także zwycięstwa w Giro d'Italia (2018 r.) i Vuelta a Espana (2017).

Zobacz także:
Siostry Daria i Wiktoria Pikulik drugie w madisonie na młodzieżowych ME
Tour de France 2019: 11. etap dla Caleba Ewana. Lider bez zmian. Bez kolarzy CCC Team w ucieczce

ZOBACZ WIDEO Niezwykle skromny człowiek. Wojciech Nowicki: Sodówka nie uderzyła mi do głowy [cała rozmowa]
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×