Stanisław Aniołkowski wygrał ostatni etap wyścigu Tour of Romania 2019

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Stanisław Aniołkowski
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Stanisław Aniołkowski

Stanisław Aniołkowski wygrał w Bukareszcie piąty, ostatni etap kolarskiego wyścigu Tour of Romania 2019 (Turul Romaniei).

Piątego dnia rywalizacji w Tour of Romania 2019 rozegrano kryterium w Bukareszcie. Kolarze przejechali 111,5 kilometra. Na finiszu o zwycięstwo etapowe rywalizowali sprinterzy. Najlepszy okazał się Stanisław Aniołkowski. Czwarty zawodnik mistrzostw Europy 2019 w wyścigu ze startu wspólnego orlików wygrał również drugi etap. Dzień po czwartkowym sukcesie, 22-letni Polak z CCC Development Team na kolejnym odcinku dla sprinterów minął metę jako piąty.

Drugie miejsce w niedzielę zajął reprezentant gospodarzy, Rumun Eduard Michael Grosu. Na piątej pozycji został sklasyfikowany Patryk Stosz. W peletonie finiszowali również: piętnasty Adrian Banaszek, szesnasty Sebastian Matusiak, siedemnasty Szymon Krawczyk, osiemnasty Adam Noceń, 23. Piotr Brożyna, 34. Kacper Walkowiak, 37. Adam Stachowiak, 39. Piotr Pękala, 42. Leszek Pluciński, 47. Artur Detko, 50. Michał Paluta, 51. Bartosz Warchoł, 56. Adrian Honkisz, 64. Kacper Kistowski oraz 67. Mateusz Grabis.

Zwycięzcą wyścigu został Alex Molenaar. Na szóstej pozycji zakończył zmagania Brożyna. W klasyfikacji górskiej trzecią lokatę zajął Stosz. W klasyfikacji drużynowej na drugiej pozycji sklasyfikowano CCC Development Team. O sekundę przed "Pomarańczowymi" znalazła się ekipa Lokosphinx.

84.Adam NoceńPolskaReprezentacja Polski+44:58

Czy Stanisław Aniołkowski zajmie miejsce w czołowej dziesiątce podczas mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego orlików?