Vuelta a Espana 2019: Szymon Sajnok trzeci na ostatnim etapie! Rafał Majka 6. w klasyfikacji końcowej

Fabio Jakohsen wygrał 21. etap 74. edycji kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Jako trzeci minął metę Szymon Sajnok! W klasyfikacji generalnej zwyciężył Primoz Roglić. Szóste miejsce zajął Rafał Majka.

Piotr Ziemka
Szymon Sajnok Materiały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: Szymon Sajnok
Ostatniego dnia rywalizacji uczestnicy 74. edycji wyścigu Vuelta a Espana przejechali 106,6 kilometra z Fuenlabrady do Madrytu. W stolicy Hiszpanii mieli do pokonania dziewięć okrążeń liczących po 5800 metrów. Lotną premię umiejscowioną na sześćdziesiątym kilometrze wygrał Hiszpan Gonzalo Serrano z zespołu Caja Rural Seguros RGA. Na drugiej pętli od peletonu odjechali Daniel Martinez (EF Education First) i Diego Rubio (Burgos-BH).

Uciekinierów doścignięto na przedostatnim okrążeniu, kiedy do końca pozostawało siedem kilometrów. O zwycięstwo etapowe rywalizowali sprinterzy.

Najlepszy na finiszu okazał się Fabio Jakobsen. Dla Holendra to drugi etapowy triumf w wyścigu Vuelta a Espana 2019. Wygrał również podczas czwartego dnia rywalizacji. Drugi minął metę Sam Bennett. Trzecie miejsce zajął Szymon Sajnok. Dla mistrza świata z 2018 roku w torowym wieloboju, to najlepszy wynik w karierze w kolarstwie szosowym. Debiutujący w wielkim, trzytygodniowym tourze 22-letni Polak czterokrotnie został sklasyfikowany w czołowej dziesiątce w 74. edycji Vuelta a Espana. Był dziewiąty na trzecim etapie, szósty dzień później oraz dziesiąty na czternastym odcinku.

Zwycięzcą wyścigu został Primoz Roglić. Słoweniec zdobył czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej 3 września po jeździe indywidualnej na czas, w której uzyskał najlepszy rezultat. Rafał Majka zakończył zmagania na szóstej pozycji - tak jak w Giro d'Italia 2019.

Triumf Macieja Paterskiego w klasyku Raiffeisen Grand Prixix Kolejne zwycięstwo Stanisława Aniołkowskiego w Rumunii

149. Paweł Bernas Polska CCC +5:22:19

Klasyfikacja górska: 1. Geoffrey Bouchard, 2. Angel Madrazo, 3. Sergio Samitier. Klasyfikacja punktowa: 1. Roglić, 2. Pogacar, 3. Bennett. Klasyfikacja młodzieżowa: 1. Pogacar, 2. Lopez, 3. James Knox. Klasyfikacja drużynowa: 1. Movistar, 2. Astana, 3. Jumbo-Visma.

Czy Primoz Roglic wygra jeszcze co najmniej jeden wielki, 3-tygodniowy wyścig?