Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolarstwo. Dbanie o każdy szczegół i królestwo na kółkach. Zaplecze i flota CCC Team robią wrażenie

Kolarze CCC Team mają zapewnione wszystko co najlepsze. Na kolejne etapy wyścigów podróżują komfortowym autokarem, który przypomina dom na kółkach. Z kolei ich centrum dowodzenia w Polkowicach robi wielkie wrażenie.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Flota CCC Team w Polkowicach WP SportoweFakty / Szymon Łożyński / Flota CCC Team w Polkowicach

Wjeżdżając do Polkowic po lewej stronie od razu widać najważniejsze przedsiębiorstwo w tym mieście - obuwniczą firmę CCC. To właśnie tutaj mieści się również główna siedziba kolarskiego CCC Team, pierwszego w historii polskiego zespołu w World Tourze, który zadebiutował w elicie w 2018 roku.

Na pierwszym piętrze budynku znajdują się miejsca, gdzie pracują dyrektorzy sportowi drużyny, między innymi Piotr Wadecki. To właśnie w tym miejscu zapadają decyzje, jacy kolarze na poszczególnych wyścigach będą reprezentować barwy Pomarańczowych oraz układane są wszystkie plany organizacyjne.

Miejsce, gdzie pracują dyrektorzy sportowi CCC Team Miejsce, gdzie pracują dyrektorzy sportowi CCC Team
Największe wrażenie w centrum dowodzenia CCC Team w Polkowicach robi duży garaż na parterze, gdzie obecnie stacjonuje część floty polskiego zespołu. Znajdują się tam samochody dyrektorów sportowych drużyny, którymi podróżują podczas etapów wyścigów, ciężarówki serwisowe, w których przewożone są między innymi rowery kolarzy i w których dokonywane są prace serwisowe.
Ciężarówka serwisowa CCC Team Ciężarówka serwisowa CCC Team
Samochód techniczny CCC Team Samochód techniczny CCC Team
Samochody dyrektorów sportowych CCC Team Samochody dyrektorów sportowych CCC Team
Oczywiście w Polkowicach pracują również serwisanci i mechanicy. Na parterze budynku zlokalizowane są specjalne pomieszczenia, gdzie przechowywane są rowery każdego kolarza CCC Team. Każdy zawodnik ma przygotowane osobne wieszaki. Jest również bardzo dobrze wyposażony warsztat, gdzie mechanicy na bieżąco dokonują poprawek w rowerach.
Warsztat mechaników CCC Team w Polkowicach Warsztat mechaników CCC Team w Polkowicach
Kolarskie wyścigi składają się z wielu etapów i trwają kilka dni. Przez trzy tygodnie zawodnicy rywalizują na Giro d'Italia, Tour de France czy Vuelta a Espana. Na tych wyścigach oraz krótszych, do podróżowania między etapami z hotelu do hotelu, kolarze potrzebują komfortowego autokaru. Taki mają wszystkie zespołu w World Tourze i oczywiście również CCC Team.
Autokar CCC Team Autokar CCC Team
Pomarańczowy autobus z zewnątrz polskiej drużyny bardzo przyciąga wzrok. Autokar jeszcze większe wrażenie robi w środku. Tuż za miejscami dla kierowców, usytuowane są wygodne fotele dla kolarzy. Nie jest ich dużo, przeznaczone są tylko dla zawodników biorących udział w wyścigu.

Czytaj także: Greg Van Avarmaet spełnił marzenie. Odwiedził piłkarską reprezentację Belgii

Chodzi o to, żeby było w autokarze jak najwięcej przestrzeni dla kolarzy. Zamontowanie tylko kilku foteli pod skosem powoduje, że zawodnicy mają dużo miejsca, mogą rozsiąść się wygodnie i wyciągnąć zmęczone po etapie nogi. To bezcenny dla nich komfort.

Fotele dla kolarzy w autokarze CCC Team Fotele dla kolarzy w autokarze CCC Team
Wygodne fotele to jednak tylko część autobusu. W drugiej jego części mamy imitację małego domu na kółkach. Jest mała kuchnia z płytą indukcyjną, gdzie można przygotować posiłek, lodówka, toaleta i wygodne kanapy, gdzie po trudnym etapie masażyści od razu mogą przystąpić do pracy i rozmasowywać kolarzy.
Kuchnia w autokarze CCC Team Kuchnia w autokarze CCC Team
Kanapy dla kolarzy w autokarze CCC Team Kanapy dla kolarzy w autokarze CCC Team
Reasumując, autokar i flota CCC Team robią wielkie wrażenie. Pod tym względem polski zespół nie ustępuje najmocniejszym drużynom w World Tourze. Teraz potrzeba jeszcze czasu i cierpliwości, by sportowo zbudować zespół, którego kolarze będą w stanie skutecznie walczyć o klasyfikację generalną w najważniejszych wyścigach jak Giro d'Italia czy Tour de France.

Czytaj także: złamała rękę i ząb. Letizia Paternoster potrącona przez samochód

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×