Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Michał Kwiatkowski i Jakub Dolata pomagają służbie zdrowia w walce z koronawirusem

Kolarz Michał Kwiatkowski udostępnił swoje apartamenty w centrum Torunia dla pracowników służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem. Na podobny krok w Poznaniu zdecydował się mąż Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Michał Kwiatkowski Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

Kolarz grupy Ineos Michał Kwiatkowski urodził się w Chełmży, położonej blisko Torunia. Z tym drugim miastem jest bardzo związany. Jest wychowankiem Pacyfika Toruń. Teraz zdecydował się pomóc służbie zdrowia z tego miasta, która niesie pomoc chorym na koronawirusa. 

Kwiatkowski jest właścicielem kilku apartamentów w centrum Torunia. Na czas walki z pandemią zdecydował się udostępnić swoje mieszkania tym pracownikom służby zdrowia, którzy z obawy o zarażenie najbliższych nie chcą wracać po pracy w szpitalu do rodzinnego domu. 

"Mam do udostępnienia kilka apartamentów w ścisłym centrum Torunia. Być może część lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników boi się wracać do swoich mieszkań w obawie o zdrowie najbliższych. A może trzeba ściągnąć do miasta nowe służby medyczne... Moje drzwi są dla nich otwarte. W tej chwili robimy ostatnie, błyskawiczne zakupy, by apartamenty były gotowe na początek przyszłego tygodnia" - zadeklarował na swoim Facebooku Michał Kwiatkowski. 

"Miasto, szpitale, pracowników medycznych bądź Okręgową Izbę Lekarską proszę o kontakt pod adresem: pomagamytorun@kwiato.com" - dodał kolarz grupy Ineos. 

Na podobny krok jak Michał Kwiatkowski zdecydował się także Jakub Dolata, prywatnie mąż znakomitej polskiej siatkarki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Menedżer siatkarski bez opłat udostępni mieszkanie w Poznaniu dla medyka pracującego na oddziale zakaźnym. Szczegóły można uzyskać po bezpośrednim kontakcie z Jakubem Dolatą na Facebooku. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Aktualnie Michał Kwiatkowski, jak i inni zawodowi kolarze, co najmniej do 1 czerwca bieżącego roku nie będą ścigać się w peletonie ze względu na pandemię koronawirusa. 

Czytaj także:
Bjorg Lambrecht. Polscy kibice nie zapomnieli o kolarzu. Zobacz zdjęcie
CCC Team odczuwa skutki pandemii. Ogromne cięcia wydatków

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×