KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dobre wieści ws. potrąconego kolarza. Koledzy wsparli Franciszka Gustowskiego

Franciszek Gustowski w sobotę przeszedł operację złamanego kręgosłupa. 78-latek wybudził się po zabiegu. Uczestnicy zawodów Dog's Head Predator Race w Gromadce w piękny sposób go wsparli.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Franciszek Gustowski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Franciszek Gustowski

W środę 15 lipca doszło do wypadku w miejscowości Przezdrowice. 78-letni Franciszek Gustowski jadący na rowerze, został potrącony przez samochód. Sprawa była głośna na całą Polskę, bo kierowca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

Sprawcę szybko zatrzymała policja. Z kolei pan Franciszek cały czas przebywa w szpitalu. Nadal nie wiadomo, czy wyjdzie z tego. W sobotę przeprowadzono bardzo ważną operację złamanego kręgosłupa.

Córka kolarza w niedzielę przekazała dobre wieści. Zrobiła to przy okazji zawodów Dog's Head Predator Race w Gromadce.

"Tato miał się tu dzisiaj ścigać, niestety nie może. Dzisiaj ściga się trochę inaczej - na szpitalnym łóżku i chociaż rokowania dalej nie są pewne, Tato dzielnie walczy i się nie poddaje! Wybudził się po wczorajszej operacji" - pisze na Facebooku Daria Gustowska.

Uczestnicy zawodów w Gromadce postanowili wesprzeć Franciszka Gustowskiego. Przed startem wszyscy zgotowali mu gromkie brawa. Z pewnością ten gest jeszcze bardziej go zmotywuje, by jak najszybciej wrócić do zdrowia.

78-latek doznał złamania kręgosłupa, ale to nie jest jedyna konsekwencja potrącenia przez samochód. Kolarz ma także złamane żebra, kość łonową oraz uszkodzone płuco.

- Na drodze może się zdarzyć wszystko. Nie ma co człowieka od razu wieszać. Też rozumiem, że mógł być w szoku, czy się wystraszyć. Ale powinien się zatrzymać, chociaż zadzwonić na pogotowie. Tacie jest przykro, że tak został potraktowany przez tego kierowcę. On by tak w życiu drugiego człowieka nie potraktował - komentowała w WP SportoweFakty córka Daria Gustowska.

Pozostaje mocno trzymać kciuki, aby Franciszek Gustowski wrócił do zdrowia. On sam z pewnością już nie może się doczekać, by znowu móc jeździć na rowerze.

Kolarstwo. Potrącił 78-letniego kolarza i uciekł. Sprawca wypadku w rękach policji >>

Nowe informacje o potrąconych kolarkach. Duże postępy Konwy, Malinkiewicz wciąż nie odzyskała przytomności >>

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×