Tour de Pologne. Pozytywne wieści nt. Fabio Jakobsena. Holender opuści szpital w Sosnowcu

Leczenie Fabio Jakobsena zmierza w dobrym kierunku. Stan Holendra poszkodowanego w koszmarnej kraksie na finiszu I etapu Tour de Pologne jest na tyle dobry, że może opuścić szpital w Sosnowcu. Stamtąd zostanie przewieziony do placówki w Leiden.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Fabio Jakobsen PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen robi postępy. Jego kondycja zdrowotna ulega poprawie. Najnowsze wieści na temat stanu holenderskiego kolarza podano w specjalnym komunikacie, który cytuje polsatnews.pl.

"Stan Fabio polepsza się tak szybko, że w środę zostanie przetransportowany do szpitala w Leiden w Holandii, gdzie jego leczenie będzie kontynuowane" - czytamy w krótkiej wiadomości.

Te słowa bez wątpienia napawają optymizmem i świadczą o tym, że leczenie Jakobsena zmierza w odpowiednim kierunku.

ZOBACZ WIDEO: Lotos PZT Polish Tour. Paula Kania-Choduń: Tenis w końcu sprawia mi przyjemność

Przypomnijmy, że 23-latek uczestniczył w koszmarnej kraksie na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne. Dylan Groenewegen wepchnął go w barierki, w wyniku czego Jakobsen zanotował fatalnie wyglądający upadek. W karambolu uczestniczyło też kilku innych zawodników. Ucierpiał również sędzia.

- Wyglądało to fatalnie. Tu jest bardzo szybki finisz. Nie fair jazda zawodnika, który wygrał. Na finiszu, od środka jezdni, zaczął zmieniać tor jazdy, zjeżdżał coraz bardziej na prawo. Gdy widział, że wyjeżdża mu tam rywal, wystawił łokieć i popchnął go na barierki. Tak się nie robi. Z komisją sędziowską na pewno go zdyskwalifikujemy - komentował w studiu TVP Sport Czesław Lang.

Jakobsen doznał wielu obrażeń. Jego stan określano jako bardzo poważny, było duże zagrożenie życia. Musiał być wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a ponadto przeszedł aż pięciogodzinną operację.

Holender miał poważne urazy twarzoczaszki. Chodzi o okolice oczodołu, szczęki i żuchwy.

Ze śpiączki udało się go dość szybko wybudzić - już dwa dni po kraksie (w piątek, 7 sierpnia). Co bardzo istotne, Fabio Jakobsen nie nabawił się urazów kręgosłupa.

Czytaj także:
-> Czesław Lang mówi, jak radzi sobie z hejtem. "To nie robi na mnie wrażenia"
-> Tour de Pologne 2020. Czesław Lang przekazał nowe informacje o stanie zdrowia Fabio Jakobsena

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×