Koronawirus w zespole Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia. Kolarze wycofani z zawodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maximiliano Blanco / Na zdjęciu: Leonardo Basso
Getty Images / Maximiliano Blanco / Na zdjęciu: Leonardo Basso
zdjęcie autora artykułu

W Team Ineos pojawił się koronawirus. Jeden z zespołowych kolegów Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia uzyskał pozytywny wynik testu. Chodzi o Leonardo Basso.

W tym artykule dowiesz się o:

Koronawirus wciąż szaleje. Z dnia na dzień wzrasta liczba potwierdzonych przypadków. Niestety, zaraza nie oszczędza również sportowców. Tym razem pojawiła się w Team Ineos, czyli w zespole, którego barw bronią między innymi Michał Kwiatkowski oraz Michał Gołaś.

"Team Ineos wycofał takich kolarzy jak Leonardo Basso, Filippo Ganna, Salvatore Puccio i Gianni Moscon z mistrzostw Włoch po tym, jak Basso uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19" - informuje portal cyclingnews.com za pośrednictwem Twittera.

Jednocześnie podano, że Filippo Ganna, Salvatore Puccio i Gianni Moscon w tym tygodniu wybrali się z Leonadro Basso na trening. Właśnie dlatego zdecydowano, że także i oni będą izolowani przez 14 dni.

ZOBACZ WIDEO: Liga Mistrzów. Jacek Krzynówek pod wrażeniem formy Bayernu Monachium. "To maszynka!"

Team Ineos przekazał w oficjalnym oświadczeniu, że Leonardo Basso przechodzi chorobę bezobjawowo. Trudno ocenić, gdzie i kiedy się zaraził. Podano, że był m.in. na wycieczce ze swoją dziewczyną, a także na zabiegu w centrum medycznym.

Ujawniono również, że we wtorek Basso uzyskał negatywny wynik testu na COVID-19. Później badanie zostało ponowione i w sobotę okazało się, że zawodnik jest zakażony koronawirusem.

Czytaj także: > Katarzyna Konwa stawia kroki po koszmarnym wypadku. "Cały czas do przodu" Remco Evenepoel rehabilituje się po makabrycznym wypadku. Pokazał, jak stawia pierwsze kroki

Źródło artykułu: