Kolarstwo. Po uratowaniu Jakobsena miał traumę. "Przeraził mnie widok jego twarzy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Szymon Łożyński / Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne
WP SportoweFakty / Szymon Łożyński / Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne
zdjęcie autora artykułu

Tegoroczny Tour de Pologne został zapamiętany z powodu koszmarnego wypadku Fabio Jakobsena. Kolarz walczy o powrót do zdrowia, a życie zawdzięcza m.in. Florianowi Senechalowi. Ten przyznał, że po upadku kolegi z drużyny miał traumę.

Tegoroczny wyścig Tour de Pologne był jedną z pierwszych kolarskich imprez na świecie po odmrożeniu sportu. Zapamiętany został głównie z powodu koszmarnej kraksy na finiszu etapu w Katowicach. Dylan Groenewegen i Fabio Jakobsen jechali z prędkością 80 km/h i walczyli o zwycięstwo. W pewnym momencie Groenewegen zepchnął Jakobsena na barierki.

Holender miał sporo szczęścia, że przeżył. Lekarze skutecznie walczyli o jego życie, ale powrót do normalnego funkcjonowania zajmie jeszcze sporo czasu. Jakobsen po uderzeniu miał zmasakrowaną twarz i musi przejść kilka operacji. Jednym z pierwszych, który go ratował był kolega z grupy Deceuninck Quick-Step, Florian Senechal.

To właśnie Senechalowi Jakobsen może zawdzięczać życie. - Tracił bardzo dużo krwi. Zrozumiałem, że się krztusi i moją pierwszą reakcją było delikatne podniesienie jego głowy, by krew nie spływała do płuc. Najbardziej przeraził mnie widok jego twarzy. Wiedziałem, że to on, ale nie mogłem go rozpoznać. Jego twarz była zmasakrowana. Tak, jakby rozerwał ją granat - powiedział Francuz w wywiadzie dla "L'Equipe".

Po tym wydarzeniu Senechal miał traumę. Potrzebował pomocy psychologa. Bał się, że jego kolega z drużyny nie przeżyje dramatycznego wypadku. Jakobsen w ramach podziękowań podarował mu skrzynkę wina i dał do zrozumienia, że to, co zrobił Francuz pomogło w uratowaniu jego życia.

Czytaj także: Zjawiskowa Puck Moonen zachwyca fanów kolarstwa. Nie boi się żadnego wyzwania Kolarstwo. Giro d'Italia: Koronawirus szaleje. Są kolejni zarażeni

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: błąd sędziego, a za moment potworny nokaut!

Źródło artykułu: