KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Do jednej kasetki nie było kluczyka, a w środku... pieniądze". Skandal w siedzibie PZKol

Komornik podczas wykonywania czynności w siedzibie PZKol znalazł kasetkę z pieniędzmi. Do jej otwarcia potrzebna była wiertarka. - Niemal jak w filmie "Vabank" - napisał w mediach społecznościowych Tomasz Zimoch.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
tor kolarski 'Arena Pruszków' PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: tor kolarski 'Arena Pruszków'
Poseł i dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch zdradził w mediach społecznościowych, jak przebiegała interwencja komornika w siedzibie PZKol. W piątek (16.10) komornik na wniosek wierzyciela (Mostostal Puławy) planował zabrać wszystkie zajęte ruchomości z toru w Pruszkowie (więcej szczegółów TUTAJ).

Według relacji Zimocha, podczas interwencji komorniczej doszło do sytuacji znanej do tej pory tylko z filmów akcji. "W siedzibie PZKol otwieranie kasetek (do jednej nie było kluczyka, zatem niemal jak w filmie 'Vabank' potrzebne były wiertarki) i okazuje się, że są w nich pieniądze. Niewielkie, jak na zaspokojenie wierzycieli, ale podważają po raz kolejny wiarygodność i dobrą wolę środowiska kolarskiego" - czytamy we wpisie Zimocha udostępnionym na Instagramie.

"Komornik przesłuchał prezesa związku. Wstyd. Przecież wiedziano o wpłatach za przyznawanie licencji, a zatajano informacje przed wierzycielami i komornikiem" - podsumował poseł na Sejm IX kadencji.

Zimoch zapowiedział podjęcie poselskich działań, by znaleźć sposób rozwiązania dramatycznej sytuacji w polskim kolarstwie. Jak podkreślił, najwięcej zależy jednak od samego środowiska, które musi chcieć dokonać zmiany.

- W piątek (16 października - przyp. red.) przyjeżdżamy ciężarówką i pakujemy wszystkie ruchomości z toru w Pruszkowie, a następnie wywozimy je do magazynu - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty mecenas Jarosław Makarewicz, który reprezentuje Mostostal Puławy. Związek kolarski jest winny firmie prawie 11 mln złotych (kalendarium długu PZKol - TUTAJ).

Zobacz:
Kolarstwo. Komornik na torze w Pruszkowie. "Będzie zajmował maszyny, urządzenia pomiarowe"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: błąd sędziego, a za moment potworny nokaut!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×