Fabio Jakobsen pozbył się szwów. Za kilka tygodni wznowi treningi

Fabio Jakobsen, który mocno ucierpiał w wypadku podczas 1. etapu Tour de Pologne, wraca do zdrowia. Poinformował na Twitterze, że zdjęto mu szwy, a sam proces gojenia przebiega dobrze.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Fabio Jakobsen Getty Images / Luc Claessen / Na zdjęciu: Fabio Jakobsen
Dramat Fabio Jakobsena rozegrał się na mecie I etapu Tour de Pologne. Podczas walki o pierwszą pozycję na ostatnich metrach na barierki zepchnął go Dylan Groenewegen - cała sytuacja miała miejsce przy prędkości około 80 km/h.

Sytuacja była bardzo trudna. Lekarze walczyli o życie kolarza. Po trwającej niemal całą noc operacji jego stan zaczął się poprawiać. Jakobsen wrócił do Holandii i tam kontynuuje leczenie.

8 października 23-latek przeszedł kolejną operację. W Nijmegen pobrano część kości miednicy, którą lekarze wykorzystali przy rekonstrukcji jego szczęki.'

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niewiarygodna wymiana! Wybiegł poza kort, wrócił i... Zobacz koniecznie

"Po 4 tygodniach od rekonstrukcji dolnej i górnej szczęki przyszedł czas na zdjęcie szwów. Proces gojenia przebiega dobrze. Przeszczepiona kość musi zrosnąć się i wzmocnić przez kolejne 4 miesiące. Kolejna operacja planowana jest na 2021 rok" - napisał kolarz na Twitterze.

"Za kilka tygodni mój grzbiet miednicy powinien się zagoić i będzie mocny jak wcześniej. Od tego momentu będę mógł powoli rozpocząć treningi na rowerze" - dodał. W przyszłym roku kolarza czeka jeszcze umieszczenia implantów zębów, bowiem wszystkie zęby stracił w wypadku.

Czytaj też:
Vuelta a Espana: zmiana lidera. Świetna "czasówka" Primoza Roglicia
Trener po udarze mózgu potrzebuje pomocy. Reprezentantka Polski chce zebrać potrzebną kwotę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×