"Wielki sportowiec, wspaniała postać". Twitter żegna Ryszarda Szurkowskiego

Zmarł Ryszard Szurkowski, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii. "Wielki sportowiec, wspaniała postać" - czytamy na Twitterze.

Dawid Borek
Dawid Borek
Na pierwszym planie zdjęcia: Ryszard Szurkowski PAP / Bartłomiej Zborowski / Na pierwszym planie zdjęcia: Ryszard Szurkowski
Wybitny polski sportowiec zmarł w poniedziałek rano, w wieku 75 lat. Informację o śmierci w rozmowie z PAP potwierdziła jego żona Iwona Arkuszewska-Szurkowska.

"Zmarł Ryszard Szurkowski. Wielki sportowiec, wspaniała postać. RIP." - napisał na Twitterze dziennikarz Tomasz Lis.

"Ryszard Szurkowski nie żyje. Nie znałem silniejszego wiarą i duchem człowieka. Walczył do końca. RIP" - skomentował Sebastian Parfjanowicz z TVP Sport.

"Po niezwykłej walce zmarł Ryszard Szurkowski, wspaniały sportowiec i świetny człowiek. Teraz będzie ścigać się w niebiańskim peletonie" - dodał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

"Wielka strata dla polskiego sportu" - stwierdził Witold Bańka, szef WADA, były minister polskiego sportu.

"Trudno w to uwierzyć. Odszedł może największy polski kolarz w historii. Ryszard Szurkowski dawał nam tak często radość zwycięstwa. Wybitny sportowiec i dobry człowiek. Cześć Jego pamięci!" - napisał Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

"Smutna wiadomość dla kolarskiego świata. Nie ma słów, aby skomentować tę stratę dla kolarskiego świata. Nie żyje Ryszard Szurkowski. Niech aniołowie zawiodą Cię do raju" - skomentował Mikołaj Krok z rowery.org.

Nie da się wyrazić słowami, jaka to strata dla polskiego sportu. Ryszard Szurkowski - nasz największy zawodnik wszech czasów - zmarł dziś rano. Mistrz świata, wojownik, niesamowita osoba. Będziemy tęsknić za tobą, Ryszardzie. Spoczywaj w pokoju" - czytamy na profilu Tour de Pologne.

Czytaj także:
Ryszard Szurkowski i jego walka o zdrowie. Mistrz zdradził swoje marzenie
Początek sezonu we Francji zagrożony. Wszystko przez koronawirusa

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz z Serie A uczcił pamięć Bryanta. Niezwykły popis!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×