KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Na wyścigu w Sobótce zginął Piotr Nowacki. Stworzył klub kolarski, wychował mistrzów Polski

W niedzielę podczas wyścigu w Sobótce doszło do tragicznego wypadku. Zginął 49-letni Piotr Nowacki z Piły, który był pasjonatem kolarstwa. "Szok, szok, szok. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata rowerów" - pisze dziennikarz Piotr Kurek.
Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski

Do tragedii doszło podczas wyścigu amatorów Ślężański Mnich, będącego częścią cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Kolarz przewrócił się na zjeździe, wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust. 

Wskutek obrażeń zawodnik zmarł. Ta wersja nie została jeszcze potwierdzona przez organizatorów. Wszystko będzie weryfikowane w trakcie śledztwa prowadzonego w tej sprawie przez prokuratora i policję.

Były dziennikarz "Głosu Wielkopolskiego" Piotr Kurek poinformował, że na trasie zginął Piotr Nowacki. 49-latek stworzył klub kolarski UKS Sportowiec Piła, wychował też mistrzów Polski - Borysa Górala i Michał Górniaka. 

"Szok, szok, szok. Zginął w kolarskim wyścigu Piotr Nowacki, rocznik 1971. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata rowerów nie tylko w Wielkopolsce" - pisze Piotr Kurek na swoim Facebooku.

Piotr Nowacki nie żyje! Tragedia na wyścigu w Sobótce – Piotr Nowacki nie żyje! - to słowa, które przed chwilą, 13.40,...

Opublikowany przez Piotra Kurka Niedziela, 2 maja 2021

- Zawsze służył radą i z chęcią dzielił się ogromną wiedzą. Ba, jeszcze kilkanaście lat temu próbował przez pewien czas zrobić ze mnie i mojego najlepszego przyjaciela dwóch solidnych kolarzy - powiedział Dawid Gruntkowski, redaktor naszosie.pl (cytowany przez ten portal).

Do tragicznego zdarzenia odniósł się starosta pilski, Eligiusz Komarowski. Podkreślił, że Piotr Nowacki był znanym w Pile i regionie pasjonatem kolarstwa. Swoją pasję łączył z pracą zawodową.

"Trener i autorytet nie tylko dla młodych pasjonatów kolarstwa, ale i jednocześnie zawodnik startujący w kategorii Masters. Do tego łączył swoją pasję z pracą zawodową prowadząc znany w Pile sklep rowerowy KOLARZ przy Alei Piastów" -  skomentował starosta w mediach społecznościowych.

Zobacz też:
Auto uderzyło w trójkę kolarzy. Nowe informacje o wypadku k. Bielska-Białej
Ten wypadek wstrząsnął Polską. Teraz doszło do ważnego spotkania

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×