Katarzyna Niewiadoma druga na etapie w Vuelta a Burgos. Minimalne różnice w klasyfikacji generalnej przed 4. odcinkiem

Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Vuelta a Burgos. W klasyfikacji generalnej kolarka zespołu Canyon SRAM Racing awansowała z siódmej pozycji na trzecią.

PZ
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Trzeci odcinek kobiecego wyścigu Dookoła Burgos rozegrano na trasie Medina de Pomar - Ojo Guarena. Etap kończył się liczącym 1200 metrów podjazdem. Po 115 kilometrach i trzech godzinach jazdy triumfowała Cecilie Uttrup Ludwig. Dunka z ekipy FDJ Nouvelle 10 sekund przed metą wyprzedziła prowadzącą Polkę. Ostatecznie Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce.

Trzecia była Elisa Longo Borghini, a czwarta - Anna van der Breggen. Cztery czołowe kolarki uzyskały czas 3 godziny i 28 sekund. Trzy sekundy do tych zawodniczek straciła grupa dziewięciu kolarek, wśród których znalazła się sklasyfikowana na ósmej pozycji Annemiek van Vleuten.

43. była Marta Jaskulska, a 48. - Marta Lach (obie ze stratą 3:23 do TOP4). Na starcie stanęło 101 kolarek.

Po drugim miejscu w Walońskiej Strzale, Katarzyna Niewiadoma zajmowała czwartą pozycję w klasykach Liege-Bastogne-Liege oraz Durango-Durango Emakumeen Saria. Czwartkowy etap wyścigu Vuelta a Burgos zakończyła na piętnastej pozycji. Dzień później finiszowała jako dwunasta.

Przed czwartym, ostatnim odcinkiem srebrna medalistka igrzysk europejskich 2015 oraz mistrzostw Europy 2016 i 2020 zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji łącznej z tym samym czasem, co: Longo Borghini, Ludwig i van der Breggen. Dwie sekundy przewagi nad tą czwórką mają Niamh Fisher-Black oraz Grace Brown.

Czy Katarzyna Niewiadoma będzie w czołowej trójce klasyfikacji końcowej Vuelta a Burgos 2021?