Kombinatorzy norwescy po kilku latach wrócili do Sapporo, Eric Frenzel zwycięzcą

Eric Frenzel wygrał w Sapporo konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Trzy kolejne pozycje zajęli Norwegowie. Polacy nie startowali.

Piotr Ziemka

Poprzedni konkurs Pucharu Świata w Sapporo odbył się 19 marca 2006 roku. Aktywnymi kombinatorami norweskimi byli wówczas Felix Gottwald, Georg Hettich, Anssi Koivuranta, Hannu Manninen czy też Petter Tande, a Jason Lamy Chappuis po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium zmagań o punkty PŚ. Później zawodów najwyższej rangi, z wyjątkiem mistrzostw świata 2007, w Japonii nie rozgrywano.

Na starcie stanęło 45 zawodników. Z czołowej dziesiątki po zawodach w Seefeld zabrakło tylko dwóch kombinatorów. Na podróż do Japonii nie zdecydowali się Magnus Moan i wspomniany Chappuis.

Eric Frenzel po skokach zajmował szóstą pozycję, a w biegu miał siódmy czas. Następne miejsca wywalczyli Norwegowie: Jan Schmid, Haavard Klemetsen i Mikko Kokslien. Ostatni z wymienionych uzyskał pierwszy czas biegu. Najlepiej z reprezentantów gospodarzy spisał się sklasyfikowany na siódmej pozycji Yoshito Watabe, który prowadził po skokach. Jego brat, Akito Watabe, dobiegł do mety jedenasty.

Na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Frenzel, który zdobył 721 punktów. Drugi jest Fabian Riessle (476), trzeci zaś - A. Watabe (461).