Adam Cieślar zwycięzcą letnich mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar
Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Adam Cieślar (WSS Wisła w Wiśle) zdobył złoty medal letnich mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej. Na drugim stopniu podium stanął Kacper Kupczak (SSR LZS Sokół Szczyrk).

Po serii skoków narciarskich na skoczni imienia Adama Małysza (HS 134) prowadził Kacper Kupczak, który uzyskał 127,5 metra i 127 punktów. Na drugiej pozycji znajdowali się Adam Cieślar oraz Michał Gut-Chowaniec. Obaj osiągnęli 117,5 m i wywalczyli 108 pkt.  [ad=rectangle] Do liczącego 10 kilometrów biegu na nartorolkach Cieślar i Gut-Chowaniec wystartowali ze stratą minuty oraz 16 sekund do lidera. Cieślar przebiegł trasę w czasie 19:58.7, co okazało się drugim rezultatem. K. Kupczak miał dziewiąty wynik i ukończył rywalizację 30 sekund po olimpijczyku z Soczi.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowano starszego brata srebrnego medalisty - Szczepana Kupczaka (AZS AWF Katowice) - który na podium awansował z czwartego miejsca po skokach. Najlepszy czas biegu (19:52.5) uzyskał Paweł Słowiok. Po skokach obrońca mistrzowskiego tytułu zajmował ósma lokatę. Ostatecznie znalazł się tuż za podium.