Adam Cieślar złotym medalistą mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar
Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Adam Cieślar (AZS AWF Katowice) zdobył w Szczyrku złoty medal mistrzostw Polski 2016 w kombinacji norweskiej. Na drugim stopniu podium stanął Paweł Słowiok.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej części rywalizacji - serii skoków narciarskich na normalnej skoczni w Szczyrku - najlepiej spisał się Michał Gut-Chowaniec (LKS Poroniec Poronin), który uzyskał 105,5 metra i zdobył 135,5 punktu. Jako drugi do liczącego 10 kilometrów biegu na nartorolkach wystartował Adam Cieślar. Obrońca mistrzowskiego tytułu skoczył 104,5 metra, miał 134,5 punktu oraz 4 sekundy straty do lidera.

Najszybciej 10 km (21 minut i 49 sekund) przebiegł Paweł Słowiok (AZS AWF Katowice). Wywalczył srebrny medal, tak jak w 2015 roku. Minął linię mety 19.2 sekundy po zwycięzcy, po skokach plasował się na czwartym miejscu.

Na trzecim stopniu podium stanął Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice, +1:34.0). Gut-Chowaniec zajął czwartą lokatę (+1:34.9).