Johannes Rydzek na najwyższym stopniu podium MŚ w Lahti po raz czwarty, 10. miejsce Polaków

Eric Frenzel i Johannes Rydzek wygrali sprint drużynowy w kombinacji norweskiej podczas mistrzostw świata w Lahti. Dziesiątą pozycję zajęli Adam Cieślar i Paweł Słowiok.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / PETER KLAUNZER
Po skokach prowadzili Francois Braud oraz Maxime Laheurte. 16 sekund do liderów tracili Eric Frenzel i Johannes Rydzek. W biegu każdy z kombinatorów miał do pokonania 7,5 kilometra - pięć razy po 1,5 km. O zwycięstwo do końca rywalizowali Magnus Krog i Rydzek. Jako pierwszy linię mety minął Niemiec. To dla tego urodzonego w 1991 roku zawodnika czwarty złoty medal zdobyty na mistrzostwach świata 2017 w Lahti.

Srebrne medale wywalczyli Magnus Moan i Krog, którzy uzyskali najlepszy czas biegu. Na trzeciej pozycji uplasowali się bracia Yoshito Watabe oraz Akito Watabe.

Piątą lokatę zajęli Francuzi. Czołową dziesiątkę zamknęli Adam Cieślar i Paweł Słowiok. Biało-Czerwoni mieli czwarty czas biegu. Startowało 14 duetów.

Podczas mistrzostw świata 2015 Frenzel i Rydzek zostali sklasyfikowani na drugim miejscu w sprincie drużynowym. W Falun triumfowali Braud oraz Jason Lamy Chappuis.

Najbliższy konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędzie się 11 marca w Oslo. Wyniki po skokach: