PŚ w Lillehammer: Szczepan Kupczak z punktem. Popis Norwegów

W niedzielny indywidualnym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer Szczepan Kupczak zajął 30., ostatnie punktowane miejsce. Zawody u siebie zdominowali Norwegowie.

Szymon Łożyński
Szczepan Kupczak WP SportoweFakty / Sławomir Bromborszcz / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Po raz drugi w sezonie triumfował Espen Andersen, który w biegu na 10 kilometrów obronił prowadzenie jakie wypracował sobie po jednej serii skoków. 24-latek założył po niedzielnych zawodach żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej PŚ.

Dwie kolejne pozycje na podium zajęli również Norwegowie, Jan Schmid i Joergen Graabak. Obaj po skokach zajmowali pozycje pod koniec i na początku drugiej dziesiątki, ale świetny bieg pozwolił im zakończyć zmagania w najlepszej trójce.

Dotychczasowy lider Pucharu Świata, Japończyk Akito Watabe, tym razem musiał zadowolić się 8. lokatą.

Polscy kibice mogą cieszyć się z kolejnego miejsca w trzydziestce naszego reprezentanta. Tym razem jeden punkt do klasyfikacji generalnej, za 30. lokatę, zdobył Szczepan Kupczak. Po skokach 25-latek zajmował 17. pozycję, ale tak jak można było się spodziewać, na trasie biegowej nie był w stanie utrzymać tego miejsca.

Drugi z Polaków, Paweł Słowiok, został sklasyfikowany na 40. lokacie. Z kolei Adam Cieślar i Paweł Twardosz odpadli w kwalifikacjach skoków.

Kolejne dwa konkursy indywidualne Pucharu Świata w kombinacji zostaną rozegrane w dniach 16-17 grudnia w austriackim Ramsau.