Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w Ramsau, Polacy bez punktów

Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau. Na drugiej pozycji uplasował się Alessandro Pittin.

Piotr Ziemka
Fabian Riessle Getty Images / Laurent Salino/Agence Zoom/Getty Images / Na zdjęciu: Fabian Riessle
W niedzielę nie udało się rozegrać serii skoków. Do liczącego 10 kilometrów biegu kombinatorzy wystartowali więc na podstawie wyników osiągniętych w piątkowej rundzie prowizorycznej. W niej triumfował Joergen Graabak. Z drugim numerem ruszył na trasę Jarl Magnus Riiber. 25. był Szczepan Kupczak, 46. Paweł Słowiok, a 56. Adam Cieślar.

Graabak miał siedemnasty czas biegu i ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji. Zwyciężył dziewiąty po skokach i dziesiąty w drugiej części rywalizacji Fabian Riessle. Dla urodzonego 18 grudnia 1990 roku Niemca to szósta wygrana w indywidualnym konkursie Pucharu Świata. Awans z 36. miejsca na drugie zaliczył Alessandro Pittin, który miał najlepszy czas biegu. Jako trzeci minął metę Eero Hirvonen. Czwartą lokatę zajął Jan Schmid, który został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Najwyżej z Polaków sklasyfikowano 37. Słowioka. Kupczak uplasował się na 42. pozycji, a Cieślar - 50. w gronie 56 zawodników. Kolejne zawody odbędą się 6 i 7 stycznia w Otepaeae.