Frenzel i Geiger wygrali sprint drużynowy w Val di Fiemme. 11. pozycja Polaków

Eric Frenzel oraz Vincenz Geiger wygrali sprint drużynowy Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Val di Fiemme. Jedenaste miejsce zajęli Adam Cieślar i Paweł Słowiok.

Piotr Ziemka
skocznia narciarska East News / imago sportfotodienst/EAST NEWS / Na zdjęciu: skocznia narciarska
Każdy z kombinatorów wykonał po jednym skoku i przebiegł 7,5 kilometra (5 razy po 1,5 km). W pierwszej kolejce najdalej wylądował Vinzenz Geiger, któremu zmierzono 131,5 metra (dziewiętnasta belka). Z kolei w drugiej grupie 133,5 metra (osiemnasta belka) uzyskał Austriak Franz-Josef Rehrl.

Po skokach Geiger oraz Eric Frenzel prowadzili z dorobkiem 261,1 punktu. Drugą lokatę w tej części zmagań zajęli inni Niemcy - Fabian Riessle i Johannes Rydzek, którzy przystąpili do biegu ze stratą piętnastu sekund do liderów. Adam Cieślar miał trzynasty rezultat w pierwszej kolejce. Natomiast Paweł Słowiok w swojej grupie był szesnasty. Biało-Czerwoni po dwóch rundach skoków plasowali się na piętnastej pozycji.

Frenzel i Geiger utrzymali prowadzenie. Ten drugi jako pierwszy minął linię mety. 0,7 sekundy stracił do niego Rydzek. Na trzecim stopniu podium stanęli Mikko Kokslien i Magnus Moan. W biegu najlepszy czas uzyskali Bernhard Gruber i Lukas Klapfer. Austriacy zajęli piątą lokatę. Polaków sklasyfikowano na jedenastej pozycji w gronie 22 duetów. W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny.