Akito Watabe najlepszy w Hakubie. Reprezentanci Polski nie startowali

Akito Watabe odniósł kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W sobotę Japończyk wygrał przed własną publicznością w Hakubie.

Daniel Ludwiński
Akito Watabe Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Akito Watabe
Zwycięzca prowadził już po skokach. Na trasie biegowej nie miał najmniejszych problemów z utrzymaniem pierwszej pozycji. Na mecie przewaga Akito Watabe wyniosła ponad minutę i 12 sekund nad drugim Janem Schmidem. Tak duża różnica czasowa zdarza się we współczesnej kombinacji norweskiej niezmiernie rzadko.

Za wspomnianym Schmidem finiszował Manuel Faisst, który uzupełnił skład podium. Po Niemcu znów utworzyła się spora przerwa na trasie - czwarty Kristjan Ilves był wolniejszy od Faissta o ponad 50 sekund.

Na starcie stanęło tylko 38 zawodników, w tym aż 10 Japończyków. W gronie uczestników zabrakło Polaków.