Ogłoszono kadrę Polski na przyszły sezon. Danny Winkelmann nie dokonał zmian

Pięciu zawodników znalazło się w kadrze Danny'ego Winkelmanna na nadchodzący sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Skład reprezentacji nie zmienił się w porównaniu do edycji 2017/2018.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
W sezonie 2017/2018 najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w Pucharze Świata był Szczepan Kupczak, który zapisał na swoim koncie 29 punktów. Dało mu to 45. miejsce, ex aequo z Niemcem Davidem Welde. Paweł Słowiok uplasował się na 50., a Adam Cieślar 63. lokacie.

W Pucharze Świata startowali jeszcze Wojciech Marusarz i Paweł Twardosz. Zarówno jeden, jak i drugi punktów nie zdobyli. Najlepszym wynikiem Marusarza było 43. miejsce w Chaux-Neuve, natomiast Twardosz zajął 55. pozycję w Klingenthal.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu pokazały, że Biało-Czerwonych stać na pojedyncze dobre występy. Za taki można uznać chociażby 22. miejsce wywalczone przez Pawła Słowioka na skoczni normalnej i biegu na 10 km. Po raz pierwszy w historii udało się także wystąpić w konkursie drużynowym. W nim Polacy po skokach byli na 8. lokacie, a ostatecznie uplasowali się "oczko" niżej.

W kadrze Danny'ego Winkelmanna na sezon 2018/2019 znaleźli się ci sami zawodnicy, którzy stanowili o reprezentacji również w poprzedniej edycji Pucharu Świata. Powołanie otrzymali: Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Paweł Twardosz oraz Wojciech Marusarz. Funkcje asystentów głównego trenera sprawować będą Robert Mateja i Piotr Śliwka.

Ogłoszono również skład reprezentacji juniorskiej. W niej znalazło się sześciu zawodników, którzy trenować będą pod okiem Tomasza Pochwały i Tomisława Tajnera.

Kadra A:
Szczepan Kupczak (45. miejsce, 29 pkt PŚ)
Paweł Słowiok (50. miejsce, 25 pkt PŚ)
Adam Cieślar (63. miejsce, 7 pkt PŚ)
Paweł Twardosz (bez punktów)
Wojciech Marusarz (bez punktów).
Trener: Danny Winkelmann (asystenci: Robert Mateja, Piotr Śliwka)

Kadra juniorów:
Andrzej Szczechowicz
Mateusz Jarosz
Maciej Zborowski
Maciej Korzeniowski
Piotr Kudzia
Mateusz Małyjurek
Trenerzy: Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner

ZOBACZ WIDEO Stoch oddał premię za złoto sztabowi. Tajner: Teraz rozumiem, czemu Horngacher się nie podzielił
Który z zawodników będzie liderem polskiej kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×